رادیو همراه هر روز از ساعت شنبه تا پنج شنبه 16:30 و جمعه ها 12:30 به مدت شنبه تا پنج شنبه 30 دقیقه و جمعه ها 60 دقیقه

تلفن همراه و دانش آموزان میزان استفاده از تلفن همراه در سال تحصیلی

برخلاف استفاده‌های مثبتی که تلفن همراه دار،د، اما بحث استفاده از آن در مدارس و کلاس‌های درس کمی متفاوت‌تر است، چون تاثیرپذیری دانش آموزان در این محیط‌ها افزایش پیدا می‌کند.

1397/07/01
|
14:36

قطعاً جامعه در استفاده‌ی افراد از فناوری نقشی کاملاً محوری دارد. سال تحصیلی جدید شروع شد و به طور حتم تلفن همراه هم جزئی از زندگی همه از جمله دانش آموزان شده است. دانش‌آموز وقتی وارد اتوبوس و مترو می‌شود و می‌بیند اکثر همسالان خودش مشغول بازی با تبلت یا تلفن همراه هستند یا هدفون در گوش دارند و مشغول گوش دادن به چیزی‌اند، منجر می‌شود تا به خانواده‌ی خود برای تهیه‌ی وسیله‌ای شبیه به آنچه در دست دیگر کودکان دیده، فشار وارد کند و تا صاحب آن نشده دست از تلاش برندارد.
برخلاف استفاده‌های مثبتی که تلفن همراه دارد، اما بحث استفاده از آن در مدارس و کلاس‌های درس کمی متفاوت تر است، چون تاثیرپذیری دانش آموزان در این محیط‌ها افزایش پیدا می‌کند. به این خاطر با چندتن از خانواده‌های دانش آموزان درباره‌ی مشکل تلفن همراه در مدارس صحبت کردیم. صحبتی که بیش از رضایت از فناوری، مشکلات و دردسرهای آن را پررنگ جلوه می‌داد.
درباره‌ی این موضوع «رادیو همراه» امروز با عنوان «میزان استفاده از تلفن همراه در سال تحصیلی» از رادیو جوان پخش می‌شود. این برنامه کاری است از گروه جوان و دانش که از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 16تا 16:30 بعدازظهر به مدت نیم ساعت از بازار موبایل ایران به صورت زنده از رادیو جوان پخش می‌شود که سردبیری آن را حسن صنوبری و تهیه‌کنندگی آن را سولماز ادیبی بر عهده دارد.

دسترسی سریع
رادیو همراه