از ساعت به مدت

خط خبر امروز چه خبر کاهش قیمت ها ادامه دارد

"خط خبر" امروز این عناوین خبری را بررسی کرد؛ رای دادگاه بین المللی لاحه به نفع ایران-کاهش قیمت خودرو و تلفن همراه به دنبال کاهش نرخ ارز-بررسی طرح تغییر تعطیلات کشور از سوی کمیسیون اجتماعی مجلس-تصویب لایحه اف ای تی اف در مجلس شورای اسلامی.

1397/07/15
|
17:53

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیوجوان؛ "خط خبر" امروز این عناوین خبری را بررسی کرد؛ رای دادگاه بین المللی لاحه به نفع ایران-کاهش قیمت خودرو و تلفن همراه به دنبال کاهش نرخ ارز-بررسی طرح تغییر تعطیلات کشور از سوی کمیسیون اجتماعی مجلس-تصویب لایحه اف ای تی اف در مجلس شورای اسلامی.

صدور حکم موقت لاهه به نفع ایران، دگربار حقانیت ایران را در مجامع بین المللی به اثبات رساند و کارایی ابزار دیپلماسی فعال را در مواجهه با بحران های سیاسی به نمایش گذاشت و شکست دیگری برای دولت آمریکاست که معتاد به تحریم است.دیوان بین‌المللی دادگستری روز چهارشنبه برای اعلام رأی موقت خود درباره درخواست‌های ایران در ارتباط با پیمان مودت با آمریکا، تشکیل جلسه داد و نهایتا بخشی از تدابیر درخواستی ایران را پذیرفته و آمریکا را به رفع محدودیت‌های انسان‌دوستانه، کشاورزی و هوانوردی ملزم و طرفین را از اقداماتی که می‌تواند به تشدید مناقشه منجر شوند، منع کردپیشتر ایران ادعا کرده بود که تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران که پس از خروج این کشور از برجام اعمال شده، برخلاف پیمان مودت امضاء شده میان دو طرف در سال 1955 است. بر همین اساس، ایران شکایتی را علیه آمریکا در دیوان لاهه طرح کرد.

دیوان لاهه در دستور موقت خود در مورد شکایت مطروحه از سوی ایران، از آمریکا خواسته تا مطابق با تعهداتش در قالب پیمان مودت، روابط اقتصادی و حقوق کنسولی که در سال 1955 مورد توافق دو طرف قرار گرفته، در اجرای تصمیم 8 ماه می سال 2018 در خصوص تحریم‌ها در سه بخش ملاحظاتی را مدنظر داشته باشد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
خط خبر