عصر من شنبه تا پنجشنبه از ساعت ساعت 15 به مدت 45 دقیقه

داستانهای پلیسی ادبیات پلیسی در «عصر من»

همزمان با هفته‌ی نیروی انتظامی «عصر من» رادیو جوان در روز شنبه 14مهرماه سعی دارد به ادبیات پلیسی و اقبال این ژانر در بین جوانان بپردازد. میهمان برنامه علیرضا محمودی ایرانمهر است.

1397/07/15
|
14:55

مجموعه‌ای که با نام «ادبیات پلیسی امروز جهان» عرضه می‌شود به مثابه‌ی تلاشی است برای آشنا کردن علاقه‌مندان جدی این ژانر با چشم‌انداز گسترده و متنوع آن در آغاز سده‌ی بیست و یکم و معرفی گونه‌های فرعی متعدد و متفاوتش که هرکدام جنبه‌ای از این ژانر پُرمخاطب را آشکار می‌سازند.

رمان‌های پلیسی-تاریخی مهم‌ترین دستاورد دهه‌های اخیر برای این ژانر محبوب محسوب می‌شود که قلمرو این سبک را به اندازه‌ی کل تاریخ گسترش داد و بستری فراهم آورد تا ژانر پلیسی و جنایی با تنوعی چشمگیر در قیاس با گذشته برخوردار باشد. بر این اساس ادبیات پلیسی در گستره‌ای وسیع به لحاظ مکانی و زمانی در برابر مخاطب قرار گرفته است، از مصر و یونان باستان گرفته، تا قرون وسطی، دوره‌ی رنسانس و انقلاب کبیر فرانسه، سال‌های جنگ داخلی امریکا.

مجموعه‌ی «ادبیات پلیسی امروز جهان» شامل چند زیرمجموعه است. «کارآگاه برای همه‌ی قرون» یکی از این زیرمجموعه‌هاست که رمان‌های پلیسی-تاریخی را در برمی‌گیرد و بیش‌ترین تعداد آثار در آن گنجانده شده‌اند. پدیداری فراگیر روایت پلیسی-تاریخی را باید از اواخر دهه‌ی 1970 دانست.

عصر من» شنبه تا پنج شنبه ساعت 15 از رادیو جوان پخش می‌شود.

دسترسی سریع
عصر من