فصل اول شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:25 به مدت 15 دقیقه

درقبال همسرتان مسئولیت پذیر هستید؟ مسئولیت پذیری ژن خوب نمی خواهد

"فصل اول" 17 تیر بررسی کرد؛مسئولیت پذیری از هنگام تولد شروع نمی‌شوددر واقع این چیزی است که باتوجه به سنتان و شرایطی که در آن رشد میابید کسب می کنید.به دیگران شکایت نکنید و مسئولیت کارهایتان را قبول کنید.در مسئولیت پذیری ثابت قدم باشید.

1397/04/20
|
06:55

به گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ به دیگران شکایت نکنید و مسئولیت کارهایتان را قبول کنید در مسئولیت پذیری ثابت قدم باشید، مسئولیت پذیری از هنگام تولد شروع نمی‌شود .این چیزی است که باتوجه به سنتان و شرایطی که در آن رشد میابید کسب می کنید. همسران در قبال هم مسئولیتهایی دارند.

مسئولیت پذیری از جمله ارزش هایی است که انسان ها، سازمان ها و جوامع مختلف دغدغه آن را دارند.به قول چرچیل، مسئولیت پذیری بهایی است که برای بزرگی می پردازید.همچنین این ویژگی یکی از معیارهای اساسی برای انتخاب همسر است.اما می دانید که شما و همسر فعلی یا آینده تان چقدر این ویژگی را دارید؟

مسئولیت پذیر بودن باعث انجام بهتر و صحیح تر کارها می شود.اشخاص مسئولیت پذیر به علت پاسخگو بودن قابل اعتمادترند و جلب اعتماد دیگران یکی از زمینه های مهم پیشرفت و انسان بهتری بودن است.
مسئولیت پذیری همراه با قبول مسئولیت های بزرگ تر (به شرطی که فرد شرایط لازم و کافی امور مربوطه را داشته باشد) عاملی مهم برای تسریع روند پیشرفت های فردی و اجتماعی و روابط بین فردی است.

این ویژگی در هر حرفه یا شغلی بر میزان اعتبار اجتماعی شخص و میزان علاقه و اعتماد دیگران به او می افزاید.احساس ارزشمند بودن و عزت نفس از نتایج دیگر آن است.در خانواده ها هم احساس مسئولیت و انجام درست و به موقع کارها بسیار مهم است.زندگی در کنار یک همسر وظیفه شناس و مسئولیت پذیر بسیار لذتبخش تر از زندگی در کنار یک فرد بی مسئولیت و بی وجدان است.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
فصل اول