چهار چهار دو جمعه ها از ساعت 20:45 به مدت 75 دقیقه

یحیی گل‌محمدی باید به مسائل فنی بپردازد

اعتراض یحیی گل‌محمدی مبنی بر اینكه چرا باشگاه استقلال می‌تواند از سپرده خود در بورس استفاده كند، اما پرسپولیس نمی‌تواند، از حواشی این روز‌های سرخابی‌هاست.

1401/05/02
|
08:51
|

عطاءالله خسرویان، معاونت اقتصادی باشگاه پرسپولیس، در گفت‌وگو با برنامه چهارچهاردو درباره موضوعات كلی اقتصادی پرسپولیس گفت: «بنده از برج یازدهم سال پیش توفیق این را داشتم كه به عنوان معاون اقتصادی در خدمت هواداران باشگاه پرسپولیس باشم.

در همان ابتدا هم چندین جلسه كارشناسی-حقوقی با موضوع اقتصادی در خدمت آقای دكتر سجادی داشتیم. من ایشان را فرد بسیار روشن، فرد باسواد و فرد كاركشته‌ای در حوزه‌های اقتصادی دیدم.
اما یك انتقادی كه به ایشان وارد است این است كه احساس می‌كنم ایشان بازوان توانمندی حداقل در رابطه با باشگاه پرسپولیس ندارند كه بتوانند این مدیریت را به ایشان انتقال دهند و حداقل طبق سلایق ایشان كار و مسئولیت حرفه‌ای انجام شود.»

وی درباره مدیرعامل پرسپولیس گفت: «آقای درویش نیز همانند برادر عزیزم هستند، اما ایشان برعكس آقای سجادی متاسفانه به مسائل كارشناسی و علمی در حوزه اقتصادی نه اعتقادی دارند و نه اطلاع.
به همین علت بنده در ابتدای حضورم در باشگاه با یك‌سری حرف‌های علمی و عملی ورود كردیم تا این طرح‌ها را در راستای اهداف درآمدزایی برای طرفداران و هواداران، موازی ارزش افزوده برای باشگاه استارت بزنیم كه متاسفانه با این تفكر آقای درویش نتوانستیم آنجا كاری انجام دهیم.

الان چند ماهی است كه ما از موضوعات اقتصادی باشگاه خبر نداریم. رویكرد آقای درویش نیز مانند مدیریت‌های قبلی به اسپانسرینگ و كمك‌های مادی كه به جز بدهی برای باشگاه چیزی نداشته، است.

به نظر من عقیده‌شان اینطور به نظر می‌رسد كه ایشان در مدت خدمت‌شان این هزینه‌ها را انجام می‌دهند و این پولی كه به عنوان امانت در حساب هواداران است را به صورت بدهی دربیاورند و از این منبع هزینه كنند كه رویكرد جالبی نیست.»

خسرویان تصریح كرد: «خود آقای درویش هم از مسائل حقوق قضایی شناخت كافی دارد و من به لحاظ یك دانش آموخته اقتصادی نظرات خود را بر حسب مسئولیت اجتماعی می‌گویم. باعث افتخارم است كه در خدمت پرسپولیس هستم و تا وقتی كه بخواهند در خدمت تیم خواهم بود.»

وی درباره موضوعات اقتصادی پرسپولیس و رفتار گل‌محمدی گفت: «من با تمام احترامی كه برای آقای گل‌محمدی قائلم، ایشان باید به مسائل فنی بپردازد و دغدغه مالی و مشكلات آن كه در حوزه تخصصی‌اش نیست را نداشته باشد.

شاید اگر آقای سجادی این حرف من را بشنوند ناراحت شوند ولی من خودم كاملاً واقفم كه آقای سجادی همه جوره خیلی بیشتر از استقلال به پرسپولیس كمك كرده است و ما نباید ایشان را مقصر بدانیم.

وقتی سهام باشگاه در بورس ارائه شده، كار باید در چارچوب و با ارائه مدارك انجام بگیرد و آزادسازی پول‌ها هم پروسه دولتیو حقوقی خودش را دارد.

اگر باشگاه این كار را نكند و حساب‌هایشان شفاف نباشد، چطور می‌تواند این پول را برداشت كند؟»

معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس در پاسخ به اینكه چرا استقلال توانست پول در بورس را برداشت كند، اما پرسپولیس خیر، گفت: «ما كه چند ماهی است از مسائل اقتصادی باشگاه خبر نداریم.

همانطور كه گفتم وقتی بستری برای كمك به باشگاه فراهم نشود، ما نمی‌توانیم به زور كمك كنیم. اما این موضوع هم یك قانونی دارد.

اگر استقلال توانسته پول را بگیرد، قاعدتاً در چارچوب رفته و مدارك و پرونده‌ها و صورت‌های مالی را جلو برده است. ما هم می‌توانستیم در سیستم مدیریتی‌مان این كار را انجام دهیم و به پول‌مان دسترسی داشته باشیم.

البته خرج كردن این پول هم یك شرایطی دارد و قاعدتاً سازمان بورس بر این موضوع اشراف دارد و اجازه نمی‌دهد این پول صرف هزینه‌ها شود.

این پول باید صرف جایی شود كه درآمدزایی ایجاد شود.»

وی با تاكید بر اینكه سود حاصل از این پول هزینه شود نه اصل پول، درباره شفافیت قراردادها گفت: «مطمئناً دوستان و مدیران سازمان بورس حساسیت خاصی روی این دو باشگاه دارند و این سازمان امانت‌دار پول این ملت است.

ولی شكل و عملكرد مدیران این دو باشگاه خصوصاً پرسپولیس، خیلی مهم است كه در اداره و سرمایه‌گذاری به نحو احسن بتوانند درآمدزایی خوبی برای این باشگاه داشته باشند.

اگر قرار باشد اصل پول صرف هزینه شود، نهایتاً دو سال هزینه باشگاه پرسپولیس خواهد بود.

اطمینان هواداران از بین خواهد رفت و با این تفكر مدیریت آقای درویش نتوانیم شرایط مطلوب اقتصادی را برای تیم رقم بزنیم.»

وی در پایان خاطر نشان كرد: «خواهشمندم و امیدوارم برادرم آقای درویش تغییری در رویكرد مدیریتی‌شان ایجاد كنند و از تجربه بزرگان این حوزه استفاده كنند.»

دسترسی سریع
چهار چهار دو