نقشه گنج جمعه ها از ساعت 15:30 به مدت 30 دقیقه

رونق كسب و كار راهکاری برای ثروت اندوزی

چطور کسب و کار خود را رونق دهیم.

1397/10/16
|
11:19

در این تعریف، شخص کارآفرین، اساس مفهوم کارآفرینی است و کارآفرینی، پدیده‌ای انفرادی یا گروهی است که کارآفرینان (و نه بسترهای محیطی)، ریشه و منشأ فرایند آن هستند.

کارآفرینان احساس و تعریف درست از جستجوی فرصت‌ها دارند. آنها پیش رو را نگاه می‌کنند و کم‌تر نگران آنچه دیروز انجام داده‌اند و آنچه فردا باید انجام دهند، هستند. آنها مایل به بازگشت به گذشته و خوشحالی به سبب موفقیت‌هایشان نیستند. کارآفرینان واقعی بر آینده تمرکز می‌کنند. بت کروس می‌گوید: از آن‌جایی که شما یک شرکت را رشد و توسعه می‌دهید، اهداف شما متعالی‌تر خواهد شد و تمایل به توسعه بیش‌تر پیدا می‌کنید. کارآفرینان، جایی که بیش‌تر مردم فقط مشکلات و غیرممکن‌ها را می‌بینند، پتانسیل‌ها را می‌بینند و سرانجام، افکارشان تبدیل به موفقیت‌های بزرگ برای آنها می‌شود.

در برنامه‌ی «نقشه‌ی گنج» این هفته چهاردهم دی باز هم به معرفی افراد موفق در امور کارآفرینی صحبت کردیم. در این برنامه با آقای سعید اشهدی از استان گیلان که در تولید شیرینی به عنوان کار آفرین نمونه معرفی کردیم، گفتگو کردیم و سپس با خانم فاطمه صفری که با تولید بدلیجات و مهارت آموزی در این زمینه باعث اشتغال زایی شده‌اند صحبت کردیم.

همچنین در بخش کارشناسی برنامه همراه با امیر مهید انوری و شهریار جوهری درباره‌ی مصاحبه و نحوه‌ی مصاحبه در کسب و کارهای نوپا صحبت کردیم و ایشان به ارائه‌ی راهکارهایی در این زمینه پرداختند.

دسترسی سریع
نقشه گنج