رادیو همراه هر روز از ساعت شنبه تا پنج شنبه 16:30 و جمعه ها 12:30 به مدت شنبه تا پنج شنبه 30 دقیقه و جمعه ها 60 دقیقه

رانندگی و تلفن همراه رانندگی و تلفن همراه

با یک دست تند تایپ می‌کند و با دست دیگر فرمان را گرفته، گاهی چشمش را از روی صفحه تلفن بلند می‌کند و به روبه رو نگاهی می‌اندازد. تنها زمانی دست از گوشی می‌کشد که دو دستش را برای پیچاندن فرمان لازم دارد.

1397/01/26
|
17:19

پشت چراغ قرمز یا ترافیک‌های طولانی دیگر نگاه‌ها به سمت خودروی کناری نیست و بیشتر سرنشین‌های خودرو، سرشان به گوشی خود گرم است. اما همیشه اوضاع به همین آرامی پیش نمی‌رود و گاهی زمانی که نگاهت به جای جاده به گوشی همراهت است، یک عابر، شتابان که او هم در حال صحبت با تلفن همراه‌اش است، جلوی ماشین سبز می‌شود.
تحقیقات نشان داده است که خطر تصادف هنگام استفاده از تلفن همراه، چهار برابر خطر تصادف در حالت عادی است. این خطر با افزایش سن راننده بیشتر می‌شود که متأسفانه به میزان تجربه‌ی راننده در کنترل وسیله نقلیه هم ارتباطی ندارد. خطر تصادف در فاصله‌ی کوتاهی پس از برقراری تماس (مثلا پنج دقیقه اول) به مراتب بیشتر است این در حالی است که پس از گذشت 15 دقیقه از پایان مکالمه، به یک چهارم می‌رسد. علاوه بر این، خطر تصادف در هنگام مکالمه در بزرگراه‌ها به مراتب بیشتر از جاده‌های شهری و کم سرعت است.
رشد فزاینده‌ی استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی در واقع بخشی از روند نگران کننده‌ی تأثیر فن‌آوری‌های روز بر کاهش توجه رانندگان است. در همین خصوص برنامه‌ی «رادیو همراه» امروز با عنوان «مزایا و معایب استفاده از گوشی پشت فرمان» از رادیوجوان پخش می‌شود.

این برنامه کاری است از گروه جوان و دانش که از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 16تا 16:30 بعدازظهر به مدت نیم ساعت از بازار موبایل ایران به صورت زنده از رادیو جوان پخش می‌شود که سردبیری آن را «مهدی استاداحمد» و تهیه‌کنندگی آن را «حامد مرادیان» بر عهده دارند.

دسترسی سریع
رادیو همراه