رادیو همراه هر روز از ساعت شنبه تا پنج شنبه 16:30 و جمعه ها 12:30 به مدت شنبه تا پنج شنبه 30 دقیقه و جمعه ها 60 دقیقه

دانش آموزان و تلفن همراه مزایا و معایب

کشیده شدن تلفن همراه به کلاس درس مشکلاتی را در پی دارد که یکی از مهم‌ترین تاثیراتی که موبایل روی کودکان دارد، حواس پرتی است.

1397/01/26
|
17:22

این روزها فن‌آوری به شدت در زندگی روزمره ما نفوذ کرده و بخش جدایی ناپذیری از لحظات زندگی را رقم می زند، اما این همراه همیشگی گاه دردسرهایی نیز در پی دارد. از میان انواع فن‌آوری‌های موجود، وسایل ارتباطی بیشترین سهم را در زندگی ما دارند که نمی توان از تاثیرات مثبت آن چشم پوشی کرد. اما در اغلب موارد جذابیت‌های انواع وسایل ارتباطی و برنامه‌های مختلف که روز به روز بر تعداد آنها افزوده می‌شود، بدون هیچ حد و مرزی استفاده می شوند و تاثیرات منفی آن بیش از فوایدش خودنمایی می‌کند.

کشیده شدن تلفن همراه به کلاس درس مشکلاتی را در پی دارد که یکی از مهم‌ترین تاثیراتی که موبایل روی کودکان دارد، حواس پرتی است. دانش‌آموزان بیش از اینکه حواس‌شان به درس و گفته‌های معلم باشد، مدام به چک کردن گوشی برای دریافت پیام یا تماس می‌پردازند. اما موضوعی که این روزها بیش از پیش ذهن والدین و معلمان را به خود جلب کرده، اینترنت موبایلی و سرویس‌های مبتنی بر وب است.
استفاده از موبایل و همراه داشتن آن در مدارس و محل تحصیل یکی از موارد مورد مناقشه در محافل گوناگون است که با وجود مفید بود استفاده از آن می‌تواند آسیب‌های متفاوتی را نیز به همراه داشته باشد.

در همین خصوص برنامه‌ی «رادیو همراه» امروز با عنوان «مزایا و معایب استفاده از گوشی در محل تحصیل» از رادیوجوان پخش می‌شود.
این برنامه که کاری است از گروه جوان و دانش که از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 16تا 16:30 بعدازظهر به مدت نیم ساعت از بازار موبایل ایران به صورت زنده از رادیو جوان پخش می‌شود که سردبیری آن را مهدی استاداحمد و تهیه‌کنندگی آن را حامد مرادیان بر عهده دارند.

دسترسی سریع
رادیو همراه