جریان شنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

جريان

داروهای بدنسازی داروهای بدنسازی مخرب یا سازنده

همه چیز را درباره‌ی داروهای بدنسازی بدانیم.

1397/10/17
|
15:48

داروهای بدنسازی به داروهایی گفته می شود که باعث افزایش رشد بافت‌ها از راه افزایش فرآیند سوخت و ساز و عوامل دست اندرکار در ساخته شدن پروتئین در بدن می‌شوند.

هنگامی که استروئیدها زیر نظر دقیق پزشک مصرف شوند، می‌توانند برای شما مفید باشند. استروئید به بهبود سلامت و تندرستی فرد کمک می‌کند. این دارو به افزایش توده‌ی خالص عضلانی و دستیابی به اندامی تراشیده کمک می‌کند. استفاده‌ی بیش از حد از استروئید ممکن است منجر به مرگ شود. به همین دلیل است که استفاده از استروئید باید تنظیم شده باشد و با دستور پزشک انجام شود.

استروئیدها، گروهی از ترکیبات آلی‌اند که هورمون مردانه یعنی تستوسترون را افزایش می‌دهند. بیش از 50 سال است که استروئیدها در فعالیت‌های ورزشی استفاده می‌شوند. اساسا استروئیدها، تستوسترون مصنوعی‌اند. و چون مصرف کنندگان استروئید متوجه شدند که چطور این دارو به آنها کمک می‌کند که به توده‌ی عضلانی بیشتر دست یابند، استروئید به جزئی اصلی در میان بدنسازان تبدیل شد.

اما این دارو زیان‌هایی نیز به همراه دارد که در برنامه‌ی این هفته‌ی «جریان» درباره‌ی همین مسئله صحبت کردیم. در این برنامه همراه با چند ورزشکار با تجربه‌های یکسان از مصرف استروئید و گفتگو با کارشناسان در این زمینه همه‌ی ضررهای استفاده از این هورمون را بیان کردیم و در پایان به راهکارهای درست برای افزایش حجم ماهیچه در بدنسازی نیز اشاره شد.

برای شنیدن این برنامه می‌توانید به سایت رادیو جوان قسمت آرشیو برنامه‌ها مراجعه کنید.

دسترسی سریع
جریان