جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 05:30 به مدت 1:30

افزایش ظرفیت مراكز یاور شهر برای رسیدگی به مشكلات اعتیاد در تهران

در برنامه «جوان ایرانی سلام» با مدیر عامل سازمان خدمات مشاركت های شهرداری تهران و دبیر قرارگاه اجتماعی كلانشهر تهران، دكتر احمد احمدی صدر در خصوص یاور شهر نهم گفتگو شد.

1402/11/15
|
14:16
|

دكتر احمد احمدی صدر، مدیر عامل سازمان خدمات مشاركت های شهرداری تهران و دبیر قرارگاه اجتماعی كلانشهر تهران، در برنامه "جوان ایرانی سلام" گفت: افتتاحیه فاز دوم پروژه یاور شهر نهم مورد بحث و بررسی قرار گرفت. به منظور كاهش آسیب های اجتماعی و رسیدگی به مشكلات افرادی كه به علت اعتیاد و معضلات مرتبط با آن دچار مشكلات هستند، تلاش برای توجه به این گروه افراد و ریشه كن كردن مشكل از جامعه مطرح شده است.

 احمدی صدر افزود: در كمتر از 8 ماه، پنج هزار ظرفیت جدید در قالب 9 یاور شهر به كلانشهر تهران اختصاص یافته است. به منظور فراهم كردن ظرفیت كافی برای استقرار و اسكان افراد مذكور، فاز دوم پروژه یاور شهر نهم آغاز شده است. این پروژه به عنوان یكی از بزرگ‌ترین و كامل ترین مراكز تربیتی، آموزشی و درمانی نگهداری معتادین است و  یاور شهر با ظرفیت 4000 نفر به كلانشهر تهران اهدا شده است.

مدیر عامل سازمان خدمات مشاركت های شهرداری تهران در خصوص ظرفیت این مراكز عنوان كرد: در سطح كلانشهر تهران، مشكلی به نام كمبود ظرفیت برای نگهداری، آموزش، تربیت و بازگرداندن به جامعه این گروه از افراد وجود ندارد. هم اكنون ظرفیت به طور كامل تكمیل شده است و تلاش خواهیم كرد تا در مراكز شهرداری تهران و مراكز دیگری هم فراهم شود.

وی افزود: هدف از این پروژه، رسیدگی به مشكلات اجتماعی و ریشه كن كردن مشكل اعتیاد در جامعه است. با افزایش ظرفیت مراكز یاور شهر، افراد معتاد به تربیت و آموزش می‌پردازند و پس از بهبود، به جامعه باز می‌گردند. این یكی از بزرگترین و كامل‌ترین مراكز درمانی و آموزشی است و ظرفیت آن برای 4000 نفر است.

احمدی صدر در ادامه بیان كرد: با افزایش ظرفیت مراكز یاور شهر، مشكل كمبود جایگاه برای نگهداری و تربیت معتادان در سطح كلانشهر تهران حل شده است. این مراكز مجهز به تمامی امكانات و متخصصین مورد نیاز برای درمان و تربیت معتادان است؛ همچنین، تمامی نیازهای روزمره معتادان در این مراكز تامین می‌شود.

در نهایت دبیر قرارگاه اجتماعی كلانشهر تهران خاطرنشان كرد: این پروژه نشان می‌دهد كه شهرداری تهران و سازمان خدمات مشاركت های شهرداری، تمام تلاش خود را برای رسیدگی به مشكل اعتیاد در جامعه می‌كنند و آماده همكاری با سایر مراكز و سازمان‌ها، برای بهبود وضعیت این گروه از افراد هستند.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام