جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 05:30 به مدت 1:30

مشغول به كار شدن 60 تا 70 نفر از جوانان تحصیلكرده نهاوندی در معدن دولومیت

عضو كمیسیون برنامه بودجه در «جوان ایرانی سلام» مطرح كرد؛
معدن دولومیت نهاوند دست جوانان بیكار را گرفت و مشغولشان كرد

1401/05/19
|
14:03
|


شهبازی گفت: حدود 60 تا 70 نفر از جوانان تحصیلكرده نهاوندی در معدن دولومیت این شهر مشغول شدند.
علیرضا شهبازی، عضو كمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم نهاوند (استان همدان) در برنامه «جوان ایرانی سلام» از رادیو جوان گفت: مهمترین دغدغه جوان مسئله اشتغال است. وقتی به عنوان خدمت‌گذار به سراغ خانواده‌ها می‌رویم، مهمترین مسئله‌شان اشتغال جوانان است.
وی با بیان اینكه كشور از تحریم‌های ظالمانه و مسائل معیشتی و اقتصادی رنج می‌برد، ادامه داد: برای اشتغال جوانان تحصیل‌كرده اقداماتی صورت گرفته است و از طریق مجلس و قوانین مصوب بتوان به اشتغال و دغدغه جوانان كمك كرد. در استان همدان و شهر نهاوند هم تمام غم ما همین است كه بتوانیم در جهت تشویق و جلب سرمایه‌گذاری زمینه اشتغال را برای جوانان فراهم كنیم.
شهبازی درباره اقداماتی كه برای اشتغال جوانان در نهاوند انجام شده، این را هم گفت: اقداماتی كه در نهاوند ظرف یك سال پیگیری شد و نتیجه داد، معدن دولومیت نهاوند بود كه حدودا 60 تا 70 نفر از جوانان تحصیلكرده نهاوندی را مشغول كرد. همچنین، پیگیر مسائل پتروشیمی نهاوند هستیم كه به دغدغه جوانان كمك شود. بعد از مسئله اشتغال، مهمترین موضوع جوانان ازدواج است.
عضو كمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس در ادامه گفتگو با برنامه جوان ایرانی سلام با بیان اینكه معتقدیم اگر مسئله اشتغال جوانان سامان یابد، ازدواج آن‌ها حل خواهد شد، گفت: به هرحال آسیب‌های اجتماعی در جوامع و بین جوانان وجود دارد. همچنین مسئله طلاق به دلیل بیكاری و مشكلات جوانان وجود دارد كه گریبان‌گیر جامعه ماست و ما امیدواریم كه به وظیفه‌مان در زمینه خدمت به جوانان موثر باشیم.

جوان ایرانی سلام، برنامه صبحگاهی رادیو جوان است كه هر روز در گفتگو با یكی از مسئولین از آنها در مورد اقداماتشان برای جوانان ایرانی پرسش می‌كند. این برنامه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 روی آنتن زنده رادیو جوان می‌رود.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام