اخبار هر روز از ساعت 6:30 - 8:30 - 13:30 - 18:30 به مدت متغیر

شهید آیت الله رئیسی در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار شد

دكتر نبوی، رئیس پژوهشكده غرب شناسی در ویژه برنامه "شهید جمهور" رادیو جوان گفت: شهید آیت الله رئیسی الگویی در تراز مسئولین جمهوری اسلامی ایران بودند كه راه و روش و منش شهید رجایی را طی كردند و همچون ایشان در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار شد.

1403/03/03
|
16:13
|

دكتر سید مرتضی نبوی (رئیس پژوهشكده غرب‌شناسی) در ویژه‌برنامه "شهید جمهور" رادیو جوان عنوان كرد: جناب آقای رئیسی الگویی در تراز مسئولین جمهوری اسلامی ایران بودند كه راه و روش و منش شهید رجایی را طی كردند و همچون ایشان در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار شدند. ایشان فردی مردمی و خدمتگزار بودند كه محبوبیت خاصی در میان اقشار مختلف جامعه داشتند.

وی در ادامه بیان كرد: شهید رئیسی كه عمر خود را در تا لحظه شهادت صرف خدمت به مردم كرد، هیچ‌گاه به دنبال تعریف و تمجید نبوده و حساسیت خاصی به رعایت حق‌الناس داشت و به آن عمل می‌كرد، سر حق‌وحقوق مردم، به‌ویژه محرومان با كسی شوخی و تعارف نداشت، حق‌الناس خط‌قرمز ایشان بود.

رئیس پژوهشكده غرب‌شناسی با اشاره به شخصیت خاص آیت‌الله رئیسی گفت: شهید رئیسی شخصیتی محبوب، باسواد و فاضل بود. آیت‌الله رئیسی انسانی بود كه از نظر تقوا و عشق به اهل‌بیت بسیار با ارادت، باتقوا و با دیانت بودند. ایشان وقتی وارد عرصه خدمت شد در ریاست‌جمهوری، قوه قضائیه و تولیت نشان داد انسانی خستگی‌ناپذیر است و برای او ساعت و زمان مطرح نبود.

دكتر سید مرتضی نبوی همچنین ادامه داد: آیت‌الله رئیسی نشان داد كه مدیریت جهادی یعنی چه؟ و اگر مدیریت بخواهد از ناكارآمدی بیرون بیاید باید مدیریت جهادی و استشهادی باشد و این شخصیت خود را در معرض خطر قرار می‌داد و وقت خود را صرف مردم می‌كرد. اخلاق مدیریتی ایشان پسندیده بوده، فردی انتقادپذیر بود و دردمند هم بود و عشق به امام هشتم داشت و در نهایت در سالروز تولد امام هشتم (ع) نیز به شهادت رسید.

وی در پایان سخنان خود گفت: امیدواریم این مسیر ادامه پیدا كند و اسلام ناب محمدی (ص) در كشور استمرار یابد و خداوند این شهیدان را به والاترین درجات برساند.

دسترسی سریع
خبر