اخبار هر روز از ساعت 6:30 - 8:30 - 13:30 - 18:30 به مدت متغیر

شهید آیت الله رئیسی در سطح بین الملل بسیار فعال بود

عصام هلالی خبرنگار سرویس بین الملل در ویژه برنامه "شهید جمهور" رادیو جوان با ابراز تأسف از شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی گفت: شهید آیت الله رئیسی در سطح بین‌المللی بسیار فعال بود و توانست سطح روابط ایران و كشورهای دنیا را افزایش دهد.

1403/03/03
|
15:14
|

عصام هلالی خبرنگار سرویس بین‌الملل از سوریه در ویژه‌برنامه "شهید جمهور" رادیو جوان با ابراز تأسف از شهادت آیت‌الله رئیسی و دیگر همراهان گفت: در سوریه، پس از اعلام خبر جان‌گداز شهادت ریاست محترم جمهوری ایران، وزیر امور خارجه و جمعی از همراهان ایشان؛ مردم سوریه و مقامات و مسئولان ارشد این كشور با آمدن به سفارت ایران در سوریه، مراتب همدردی و همبستگی خود را با رهبر و ملت شریف ایران اعلام كردند.

وی ادامه داد: جناب آقای بشار اسد نیز با ارسال پیامی به رهبر معظم انقلاب اسلامی خود را در این غم بزرگ شریك دانست و آقای آیت‌الله رئیسی را مردی متدین، مخلص و محبوب عنوان كرد. رئیس‌جمهور سوریه در پیام خود ضمن اعلام همدردی با ملت ایران به‌ویژه خانواده‌های داغدیده، این حادثه دردناك و ضایعه بزرگ را تسلیت گفت. وی در ادامه تأكید كرد كه اصرار رئیس‌جمهور به كار و انجام مسئولیت‌هایش، وی را به استان آذربایجان شرقی رساند تا پروژه‌ای حیاتی را برای كشورش افتتاح كند و او در راه ادای وظایف خود شهید شد.

هلالی همچنین ضمن تأكید بر روابط ایران و سوریه در دوران دولت سیزدهم بیان كرد: شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در سطح بین‌المللی بسیار فعال بود و توانست سطح روابط ایران و كشورهای دنیا را افزایش دهد. روابط سوریه و ایران روابطی راهبُردی است و امیدواریم كه مناسبات ایران با همه كشورهای عربی به این شكل شود. ایران و كل امت اسلامی دو رهبر برجسته (آیت‌الله رئیسی و دكتر امیر عبدالهیان) را از دست دادند؛ رهبرانی كه زندگی خود را وقف خدمت به وطن خود و امت اسلامی كرده بودند. همه مطمئن هستیم كه جمهوری اسلامی ایران قدرت غلبه بر این مصیبت بزرگ و ادامه نقش محوری خود در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی در ارتقای امنیت و ثبات و همچنین حمایت از آرمان‌های عادلانه ملت‌ها را دارد.

دولت سیزدهم از نخستین روزهای آغاز به كار خود، سیاست كاملاً صحیح گسترش روابط با همسایگان را برای سیاست خارجی خود تعریف كرده است. همچنین به‌روشنی اعلام كرده است كه قصد دارد در مناسبات بین‌المللی خود، در كنار روسیه باشد و این كشور را متحد خود می‌داند.

دسترسی سریع
خبر