اخبار هر روز از ساعت 6:30 - 8:30 - 13:30 - 18:30 به مدت متغیر

شهید عبداللهیان فردی اخلاق‌مدار و عقل محور بود

سهرابی در ویژه‌برنامه "شهید جمهور" رادیو جوان ضمن عرض تسلیت گفت: شهید عبداللهیان فردی كاملاً باتدبیر، اخلاق‌مدار و عقل محور بود و با عقلانیت و منطق امور سیاست خارجی را پیش برد و در عرصه روابط دوجانبه كاملا موفق ظاهر شد.

1403/03/03
|
14:30
|

دكتر عبدالله سهرابی (دستیار وزیر امور خارجه) در ویژه‌برنامه "شهید جمهور" رادیو جوان با اشاره به فقدان ریاست‌جمهوری و وزیر امور خارجه كشور اظهار كرد: فرزندی از سلاله پیامبر كه شب و روزش را با امید به خدمت به ملت گذراند سرانجام زندگی‌اش اگر به جز شهادت در مسیر خدمت می‌بود جفای به ایشان بود. در شب میلاد امام رئوف، رئیس‌جمهور گران‌قدر دكتر سید ابراهیم رئیسی و وزیر خارجه همیشه متبسم دكتر حسین امیر عبداللهیان و دیگر شهدای همراه آسمانی شدند.

وی ادامه داد: ما پس از چهل سال، شرایطی سخت و غیرقابل‌تصور را تجربه می‌كنیم. بنده و آقای دكتر حسین امیر عبداللهیان قریب به 27 سال در كنار هم فعالیت داشتیم و به‌جرئت می‌توان بگویم كه ایشان جزو نوادر دیپلمات‌هایی بودند كه از زمان دانشجویی فعالیت‌های خود را در حوزه امور خارجه آغاز كردند و تدریجاً و با كسب تجاربی ارزنده، سطوح مدیریتی را پله به پله طی كردند و 998 روز سكان وزارت خارجه كشورمان را در دست داشتند و در این ایام دستاوردهای ارزنده‌ای را سطح جهانی برای ملت شریف ایران به ارمغان آوردند.

دستیار وزیر امور خارجه تأكید كرد كه مهم‌ترین ویژگی آقای امیر عبداللهیان اخلاص و خلق‌وخوی نیكوی ایشان بود. چنان‌كه همه همكاران در وزارت خارجه به ایشان علاقه داشتند و از ایشان به‌عنوان فردی بااخلاق یاد می‌كردند. در زمانی كه مسئولیت وزارت خارجه را نیز بر عهده داشتند همین ویژگی را داشتند. ایشان در عرصه كار فردی پر كار و سخت‌كوش بود و زمان زیادی را برای كار و پیگیری امور اختصاص می‌دادند.

دكتر عبدالله سهرابی همچنین گفت: دكتر امیر عبداللهیان فردی كاملاً باتدبیر، اخلاق‌مدار و عقل محور بود و با عقلانیت و منطق امور سیاست خارجی را پیش برد و در عرصه روابط دوجانبه و چندجانبه كاملاً موفق ظاهر شد و امیدواریم در آینده نیز فرد جایگزین، همین روند و منش را در پیش گرفته و رسالت این بزرگوار را ادامه دهد.

دستیار وزیر امور خارجه در ادامه سخنان خود متذكر شد: بی‌تردید طی دوره بیش از هفت‌ماهه بعد از عملیات طوفان الاقصی و جنایات پرهیزانه صهیونیستی علیه مردم فلسطین از نقاط درخشان زندگی ایشان بود و خداوند می‌خواست كه ماه‌های پایانی عمر ایشان را هم‌زمان با دوران شهادت در غزه قرار دهد و ایشان در عالی‌ترین سنگر وزارت خارجه از این فرصت برخوردار بود كه در خدمت ملت فلسطین باشد تا جایی كه ایشان را وزیر مقاومت می‌دانستند و این عنوانی بود كه از سوی محور مقاومت به ایشان داده شده بود. ایشان توانست صدای محور مقاومت باشد و شبانه‌روز به شكل خستگی ناگزیر در خدمت مقاومت بود.

وی با اشاره به فعالیت‌های دكتر امیر عبداللهیان در حوزه و جبهه مقاومت بیان كرد: شهید امیر عبداللهیان، سرباز محور مقاومت نیز در عرصه سیاست خارجی هم در ارائه دیپلماسی مقتدرانه در عرصه‌های بین‌المللی درخشید و هم در استفاده از ظرفیت‌های اقتصاد جهانی مبتكر و فعال بود و هم در حمایت از مظلومان و ستمدیدگان و كودكان بی‌پناه غزه و مبارزه با اشغالگری و كودك كشی صهیونیستی با تاسی به یارویاور دیرینه خود شهید حاج‌قاسم سلیمانی، با سیره انقلابی و جهادی، در وسط میدان بود.

دسترسی سریع
خبر