سینماچی پنج شنبه ها از ساعت 21:00 به مدت 45 دقیقه

«جیران» سریال ضعیفی بود

محمد گبرلو، مجری سابق برنامه سینمایی «هفت» در خصوص انتقاد از سریال جیران با برنامه "سینماچی" رادیو جوان گفتگو كرد.

1402/01/26
|
14:08
|

محمود گبرلو، مجری سابق برنامه سینمایی «هفت» و منتقد سینما در برنامه «سینماچی» رادیو جوان درباره سریال «جیران» گفت: ما از روی شناختی كه از حسن فتحی داریم، رویمان نمی‌شود درباره این سریال صحبت كنیم. چراكه «جیران» سریال ضعیفی بود و متن پركشش و جذابی نداشت‌.

گبرلو منتقد سینما تصریح كرد: «جیران» سریال ضعیفی بود و متن پركشش و جذابی نداشت‌. ضعف اصلی سریال این بود كه نمی‌توانستیم بپذیریم كه مثلث عاشقانه آن تكمیل شده است.

گبرلو با فرض اینكه «جیران» از سریال «شهرزاد» الهام گرفته است، افزود: نه ‌تنها فیلمنامه ساختار محكمی نداشت، بلكه خرده پیرنگ‌ها هم خیلی سریع تعریف می‌شد كه مخاطب نمی‌توانست تامل كند. از طرفی، ضعف شخصیت‌پردازی به ما اجازه نمی‌داد به داستان نزدیك شویم.

مجری سابق برنامه سینمایی «هفت» با بیان اینكه ما و شاید تماشاگران به احترام حسن فتحی و «شهرزاد» با «جیران» همراه بودیم، بیان كرد: این دنبال كردن دلیل بر لذت‌ بخش بودن نمی‌شود. این سریال بخاطر حاشیه‌هایش دنبال می‌شد. چراكه همیشه روایات تاریخی و مثلث عاشقانه برای مخاطب و نسل جوان جذاب است.

وی درباره بازی‌های بازیگران عنوان كرد: از بازی بهرام رادان در نقش ناصرالدین شاه خیلی لذت بردم و بعد از بهرام رادان عاشق بازی مریلا زارعی بودم. ایشان با بازی‌های زیر پوستی كه داشت، شاهكار بود‌ و خیلی زیبا توانست شخصیت مهد علیا را به ما نشان دهد.

این منتقد سینما درباره بازی امیرحسین فتحی گفت: او برای آن شخصیت ساخته نشده بود. امیرحسین فتحی خیلی زمان دارد تا به بازیگر حرفه‌ای تبدیل شود و بتواند در كنار بازیگران شاخصی همچون پریناز ایزدیار و بهرام رادان بازی كند. ضعف اصلی سریال این بود كه نمی‌توانستیم بپذیریم كه مثلث عاشقانه سریال تكمیل شده است.

گبرلو درباره بازی پریناز ایزدیار خاطرنشان كرد: باتوجه به بازی‌های درخشانی كه خانم ایزدیار داشته، در این نقش معمولی ظاهر شده است. البته اشكال در او نیست، اشكال در كارگردانی و فیلمنامه سریال است.

دسترسی سریع
سینماچی