چهارم شعبان ، سالروز شکفتن گل معطر کربلا، حضرت ابوالفضل العباس ( ع) و روز جانباز برمسلمانان جهان مبارک باد

چهارم شعبان، روزمیلاد پرچم دار کربلا، حضرت عباس ( ع) و روز جانباز خجسته باد

1398/01/20
|
15:09

چهارم شعبان، سال روز ولادت پرچم دار بزرگ کربلا، حضرت عباس بن علی (ع) است. عباس بن علی (ع) در سال 26 هجری قمری، در مدینه، دیده به جهان گشود. وی در دامان حضرت امام علی( ع) و مادر گرامی اش به گونه ای پرورش یافت که به مظهر غیرت، ایثار و شجاعت، بدل گشت. حضرت ابوالفضل العباس ( ع) در طول حیات خویش از محضر پدر و برادرانش، بیشترین بهره را برد و جامع فضایل نیکو گردید. آن بزرگوار آن چه را از محضر آن سه امام معصوم آموخته بود، در کربلا آشکار ساخت و حماسه ساز نام آور عاشورای حسینی شد.

پرچم دار کربلا و پاسدار حرم اهل بیت مصطفی( ص)؛ حضرت عباس علیه السلام ویژگی ها و فضایل فراوانی دارد که القاب و کنیه های آن حضرت، نشان گر برخی از آن هاست. ماه بنی هاشم، از جمال او حکایت دارد. سقای کربلا، از فداکاری عباس علیه السلام در رساندن آب به اهل بیت (علیهم السلام) حکایت می کند. قهرمان علقمه و پرچم دار کربلا، شجاعتش را بازگو می کند. پاسدار حرم، گواه جانبازی او در راه اهل بیت (علیهم السلام) است. باب الحوایج، شکوه او را نزد خداوند، نشان می دهد و سرانجام، عبد صالح، از عظمت معنوی عباس بن علی (ع) حکایت دارد.

ولادت حضرت ابوالفضل عباس (ع) مصادف با روز جانبازاست این روز فرصت مناسبی است که نسل جوان ما علاوه بر الگوپذیری از رشادت ها و جانبازی های وقایع دفاع مقدّس و دلاوری ها و شجاعت های جانبازان عزیز و غیرتمند ایران اسلامی ، درسها و پیامهای زندگی ساز را از متن رشادت های زندگی درخشان حضرت ابوالفضل العباس ( ع) بیاموزند.
ولادت با سعادت قمر بنی هاشم؛ حضرت ابوالفضل عباس ( علیه السلام) و روز جانبازمبارک باد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع