دوازده فروردین، سالروز استقرار نظام جمهوری اسلامی و روز به ثمر نشستن نهال اراده و ایستادگی و استقلال ایران اسلامی

دوازده فروردین، سالروز استقرار نظام جمهوری اسلامی و تجلی اراده‌ی ملت ایران و به ثمر نشستن نهال اراده و ایستادگی و استقلال ایران اسلامی مبارک و خجسته باد.

1398/01/12
|
00:41

12فروردین یکی از روزهای تاریخی و مهم ایران اسلامی است، در 12 فروردین 1358 ثمره‌ی مبارزات ضد طاغوتی و شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ملت ایران به بار نشست و نظام جمهوری اسلامی ایران استقرار یافت.

جمهوری اسلامی شکل جدیدی از نظام‌های حکومتی است که تلاش می‌کند با الهام از قوانین و تعالیم نجات بخش اسلام الگوی زندگی جدیدی در عرصه‌ی اجتماعی و سیاسی بشر امروزی ارائه دهد تا بر اساس آن نیازهای مادی و معنوی انسان فراهم شود. استقرار نظام جمهوری اسلامی در ایران و سرنگونی نظام سلطنتی پهلوی علاوه بر این که تحولات داخلی به دنبال داشت، تغییراتی در نظام بین الملل، به ویژه در خاورمیانه ایجاد کرد تغییراتی که با اهداف استعمارگران همسو و سازگار نبود و دشمنی آنان را علیه ملت ایران برانگیخت.

روز 12فروردین روز تجدید پیمان با آرمان‌های امام خمینی (ره) و شهیدان به خون خفته است. در واقع این روز بزرگ یکی از ماندنی‌ترین روزهای تاریخی ایران است.

تشکیل جمهوری اسلامی نه فقط اراده ملت را بر سرنوشت خود به اثبات رساند و برای آنان استقلال و آزادی را به ارمغان آورد، بلکه امید را در دل محرومان و مستضعفان جهان برافروخت که آنان نیز می‌توانند بعد از قرن‌ها رنج و درد، جلوه‌ای از وعده‌ی خداوند تبارک و تعالی را ببینند؛ همان وعده‌ی پیروزی مستضعفان بر مستکبران را، که کتاب وحی، آن را نوید می‌دهد.

دوازده فروردین، سالروز استقرار نظام جمهورى اسلامى ایران، تبلور اتحاد و ایمان، روز به ثمر نشستن نهال اراده و ایستادگی و استقلال، گرامی باد.

دسترسی سریع