13رجب، سالروز ولادت اولین ستاره درخشان آسمان امامت، مولای متقیان، حضرت امام علی (ع) ، روز پدر و آغاز ایام البیض خجسته و مبارک باد

13رجب، سالروز میلاد مظهر علم و عدالت حضرت امام علی (ع) و فرا رسیدن روز پدر و آغاز ایام البیض خجسته باد

1397/12/29
|
10:28

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛حضرت امام علی(ع) در روز جمعه سیزدهم رجب سال سی ام پس از عام الفیل در کعبه به دنیا آمد. هیچ کس قبل از او و بعد از او، در این خانه خدا متولد نشده است و این نشانگر موهبت و احترام و توجه خاص خداوند به وجود آن حضرت و بیانگر مقام بسیارشا مخ اوست. مادر حضرت امام علی(ع) بانو فاطمه بنت اسد خدا پرست بود و با دین حنیف ابراهیم زندگى می کرد و پیوسته بدرگاه خدا مناجات کرده و تقاضا می نمود که وضع این حمل را بر او آسان گرداند. ایشان همواره خود را مستغرق در نور الهى می دید و گوئى از ملکوت اعلى بوى الهام شده بود که این طفل با سایر موالید فرق بسیار دارد.

بانو فاطمه بنت اسد هنگام وضع حمل وارد کعبه شد و دیوار به هم پیوست. فاطمه تا سه روز در شریفترین مکان مهمان خدا بود و نوزاد خویش را سه روز پس از سیزدهم رجب سال سی ام عام الفیل، به دنیا آورد. سپس از همان شکاف دیوار که دوباره گشوده شده بود بیرون آمد و گفت: "پیامی از غیب شنیدم که نامش را "علی" بگذار.

حضرت علی(ع) درسراسرعمرگرانمایه شان یارویاورپیامبراسلام (ص) وپشتیبان دین مبین اسلام بود.امام علی(ع) هم اندیشه ای عمیق و دور رس داشت و هم عواطفی رقیق و مملوازانسانیت ، کمال جسم و کمال روح را توأم
داشت. شب، هنگام عبادت، از ماسوی می برید و روز، در متن اجتماع فعالیت می کرد. روزها، چشم انسان ها، مواسات و ازخودگذشتگی های او را می دید و گوش هایشان، اندرزها و گفتارهای حکیمانه اش را می شنید و شب، چشم ستارگان، اشک های عابدانه اش را می دید و گوش آسمان، مناجات های عاشقانه اش را می شنید.

سالروز میلاد مسعود حضرت امام علی (ع)، روز پدرنامگذاری شده است. واین روزبزرگ سرآغازایام البیض وروزهای پربرکت اعتکاف است.
میلاد مظهر علم و عزت و عدالت و سخاوت و شجاعت، علی بن ابیطالب(ع)، ایام پربرکت اعتکاف وروزپدر مبارک باد.

انتهای پیام/


دسترسی سریع