رادیوم شنبه تا چهارشنبه از ساعت 23:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو جوان

راديوم

خبرها در آخرین رادیوم این هفته

تازه‌ترین رویدادهای علم و فناوری و خرافات علمی را در رادیوم بشنوید.

1399/08/29
|
22:21

در تاریخ 28 آبان قسمت هجدهم برنامۀ رادیوم روی انتن زندۀ شبکۀ رادیویی جوان رفت. این برنامه بخش‌های متعددی از جمله تازه‌ترین رویدادهای علم و فناوری با اجرای احسان مهرجو، ترین‌های هفته با اجرای مارال کوشکی، بررسی عقاید خرافاتی با اجرای عطیه رضایی و مسابقۀ تلفنی را شامل می‌شود.

در بخش رویدادها و خبرهای علم و فناوری به باد یونی و استفادۀ آن برای خشک کردن میوه‌ها برای استفاده در فصل سرما و فواید آن در این صنعت اشاره شد. احسان مهرجو در این بخش درخصوص پژوهشگران دانشگاه کاردی اف و تحقیقات آنان دربارۀ دهان‌شویه‌هایی برای درمان بیماری کرونا مطالبی شرح داد. همچنین وی به اولین سالگرد کرونا اشاره کرد. چون سال گذشته اولین مورد مبتلا به کووید 19 در چین در این تاریخ شناسایی شد.

در بخش دیگر این برنامه مارال کوشکی گزارشی دربارۀ ترین‌های هفته ارائه داد. در این گزارش به موفقیت 94 درصدی واکسن مدرنا که برای ویروس کرونا ساخته شده است، اشاره شد. علاوه بر این وی خبر افزوده شدن 5 تا 8 واکسن ایرانی به فهرست WHO را مطرح کرد. پرتاب موفقیت آمیز یک موشک با همکاری ناسا و اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی ترند دیگری بود که در این برنامه به آن اشاره و فراگیر شد.

بخش خرافات علمی را عطیه رضایی اجرا کرد. در این بخش به تاریخچۀ خرافات و علل روی آوردن مردم به آن پرداخته شد و برخی خرافات موجود در روم، هند و ایران بررسی شد. در بخش دیگر برنامه رادیوم امیر جعفری دربارۀ تاثیر قرص‌های مولتی ویتامین اظهار کرد که تحقیقات نشان داده است تفاوتی در افرادی که این قرص ها را مصرف می‌کنند با افرادی که مصرف نمی‌کنند، وجود ندارد.

این برنامۀ رادیویی را سیاوش صفاریان‌پور اجرا می‌کند و تهیه کنندۀ آن شایان بهلولی و سردبیرش احسان مهرجوست و کار روابط عمومی آن را عطیه محسنی انجام می‌دهد.

رادیوم را از صفحه شبکه‌های اجتماعی به نشانی ra.radium دنبال کنید.

دسترسی سریع
رادیوم