گل طلایی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

گل طلايي

آیا واقعا سازه اصلی ورزشگاه آزادی سالم است و هیچ خطری تهیدیدش نمیكند؟

چند روزیست كه تصاویری از وضعیت نابسامان ورزشگاه آزادی منتشر شده است كه در همین خصوص گفتگویی با عاصم یوسفی مدیرعامل شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی انجام داده است.

1401/03/27
|
11:03

چند روزیست كه تصاویری از وضعیت نابسامان ورزشگاه آزادی منتشر شده است كه در این تصاویر ترك‌های بسیارعمیقی در سكوهای این ورزشگاه نمایان است و به نظر می‌رسد اگر كه به این موضوع اهمیت داده نشود ممكن است كه عمق این ترك ها گسترده‌تر شود و اتفاقات ناخوشایندی را به دنبال داشته باشد .برنامه گل طلایی رادیو جوان در همین خصوص گفتگویی با عاصم یوسفی مدیرعامل شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی انجام داده است.
عاصم یوسفی در گفتگو با امیرحسین بابازاده مجری گل طلایی بیان كرد:
درمورد ورزشگاه آزادی حدودا هفت ماه است كه به دنبال توسعه ‌و بازسازی این ورزشگاه و حتی مجموعه های دیگرهستیم، سقف سالن دوازده هزار نفری ورزشگاه آزادی حدودا ده سال بود كه در زمان ‌بارندگی مشكل پیدا می كرد و یك هفته بعد از بارندگی بارش به داخل ورزشگاه نفوذ می كرد، این ورزشگاه علی رغم برآورد شصت میلیاردی و یك سال و نیم زمان بازسازی كه در دوره گذشته داشت و تغییری نكرده بود، توسط مهندسی شركت ظرف مدت 25 روز به طور رایگان اورهال شد.
یوسفی در مورد تعمیرات دیگر قسمت‌های ورزشگاه آزادی نیز توضیح داد: استخر قهرمانی ورزشگاه آزادی هم كه دچار مشكلاتی بود توسط مهندسی زیر بار رفته است و الان بدون هیچ مشكلی در حال بهره برداری است. همچنین برق ورزشگاه آزادی، كه 50 سال است دچار مشكل است و متاسفانه در دورهای گذشته هیچ رسیدگی به آن نشده، برای تعمیرات در حال طی كردن مراحل قانونی است و الان هم روزهای آخر مناقصه را طی می‌كنیم. فكر می‌كنم ظرف بیست روز آینده عملیات اجرایی برق آزادی هم شروع و برای همیشه این مشكل رفع شود.
یوسفی در خصوص یكصدهزار نفری آزادی و تصاویر منتشر شده از ترك های این ورزشگاه نیز گفت: هفت ماه است كه آزادی و مجموعه های دیگر را تماما به چرخه كار وارد كردیم و بررسی های لازم در حال انجام است. خوشبختانه سازه اصلی ورزشگاه های یكصد هزار نفری آزادی كاملا سالم است. ترك‌ها سطحی است و هیچ خطر و اتفاقی در آنجا نخواهد بود. البته این ورزشگاه باید ‌سریعا به چرخه بازسازی وارد شود، كه این هم در دستور كار قرار دارد.
یوسفی در پاسخ به سوال مجری برنامه در مورد اینكه هر چند سال یكبار این ورزشگاه‌‎ باید مورد رسیدگی قرار گیرد گفت:
هر 5 سال یكبار باید رسیدگی شود ولی به این هجمه ای كه برای استادیوم آزادی ایجاد شده، اصلاً نباید توجه كرد، یقین بدانید این ساختمان پیر را سرپا نگه خواهیم داشت.
یوسفی در پاسخ به این سوال بابازاده مجری گل طلایی كه امكان دارد ورزشگاه آزادی از نظر داخلی خراب باشد اما ظاهرش خوب و با یك تكان كوچك هزار مسئله جدید ایجاد شود توضیح داد: ما طبق نظر مشاورین و مهندسین و طبق مباحث زیربنایی كه مجموعه آزادی دارد پیش خواهیم رفت و هیچ كار سلیقه‌ای آنجا انجام نمی‌شود.
عاصم یوسفی در پایان نیز اظهار كرد این ورزشگاه برای بهره برداری در لیگ برتر 1401-1402 هیچ مشكلی نخواهد داشت.

دسترسی سریع
گل طلایی