آفساید شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

آفسايد

ملی پوشان انتصابی مشکل استراتژیک ورزش ایران

به گزارش روابط عمومی رادیو جوان، مجید حاتمی در گفت‌وگو با برنامه آفساید درباره درس نگرفتن بازیکنان و مدیران فدراسیون‌ها از چرخه تکراری و حذف‌های پشت هم، گفت: «ما در ورزش‌مان، مشکل مدیریت استراتژیک داریم.

1400/12/17
|
11:47

مجید حاتمی در گفتگو با برنامه آفساید رادیو جوان گفت : اینکه ما می‌گوییم چون رسانه‌ها و مردم اصرار به برگزاری مسابقه انتخابی دارند و هر کس از مسابقه انتخابی خارج می‌شود ملی‌پوش ماست، حتا اگر ببازد و در همان دور اول حذف شود، در مسابقات جهانی و آسیایی نتیجه مطلوب را نمی‌گیریم.»
وی درباره اینکه سال‌هاست در رشته‌هایی مثل تنیس و تنیس روی میز، ورزشکاران ثابتی در چرخه انتخابی قرار دارند که به مسابقات جهانی و آسیایی می‌روند و در همان دور اول حذف می‌شوند، گفت: «به جایی می‌رسیم که شکست‌های ما به تورنمنت‌های معمولی می‌رسد.
مثلاً نوشاد عالمیان در دور اول مسابقات عمان، حذف شده است و ما همچنان معتقدیم چون او نفر اول رنکینگ است، می‌تواند در همه تورنمنت‌ها موفق شود. او اکنون ملی پوش انتصابی این رشته است.»
او ادامه داد: «ما می‌دانیم که این افراد در داخل کشور، نفر اول رشته‌های خودشان هستند اما در مسابقات جهانی و آسیایی نتیجه نمی‌گیرند.
مدیریت استراتژیک ورزش در این زمان ورود می‌کند و وقتی می‌داند که نفرات اول نمی‌توانند در این مسابقات به موفقیت برسند، افراد جوان‌تر را اعزام می‌کند تا تجربه جدید کسب کنند.»
ورود مدیریت استراتژیک به ورزش
حاتمی درباره این تکرار و اینکه دیگر کسی پدیده رقابت‌ها نمی‌شود، گفت: «در رشته‌های مختلف مثل جودو و کشتی هم داشتیم. من نظرم این است که به جای این افراد، جوان‌ترها به مسابقه بروند.
نکته مهم این است که وقتی می‌گوییم یک نفر اول می‌شود و نباخته است، چه دلیلی داشته است؟
دلیل مهم آن، تجربه زیاد و میدان دادن به او بوده که موجب چنین دستاوردی شده است. حالا باید این فرصت را در اختیار دیگران قرار بدهیم و هزینه‌های اعزامی را صرف آموزش کرد.»
وی ادامه داد: «وقتی مدیران اجرایی می‌بینند ما در یک رشته ورزشی نمی‌توانیم موفق شویم، نباید ورزشکار اعزام کنند. باید هزینه آن را در همان رشته صرف آموزش کنند.
مثلاً می‌شود هزینه اعزام را به ورزشکارهای محروم همان رشته در مناطق مختلف، اختصاص دهند.»
در این برنامه با محمدرضا احمدی نیز درباره این موضوع صحبت شد و اخبار فوتبال خارجی بررسی شدند.
آفساید، شنبه تا چهارشنبه از ساعت یازده صبح به مدت 30 دقیقه به طور زنده از رادیو جوان پخش می‌شود.
پایان پیام

دسترسی سریع
آفساید