دال شنبه -چهارشنبه از ساعت 12:15 به مدت 30 دقیقه

تاثیر کرونا بر اقتصاد شرکت‌های استارت آپ

با شیوع کرونا بسیاری از کسب و کارها تحت تاثیر این ویروس قرارگرفتند و تا حد زیادی زیان دیدند

1399/05/06
|
08:31

با انتشار ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های اقتصادی و کاری از سوی دولت، بسیاری از کسب و کارهای شهروندان دچار ضررو زیان شدند. اما در این میان برخی شرکت‌های دانش‌بنیان که برپایه داوستد در بستر اینترنت هستند توانستند نظر مردم را در روزهایی که باید در خانه بمانند و کمتر تردد داشته باشند جلب کنند. از همین رو «دال» رادیوجوان به بررسی فعالیت این شرکت‌ها پرداخته است.
در برنامه امروز احسان جهانی دبیرکل سازمان کارآفرینی ایران با اشاره به اینکه تاب آوری کسب و کارها در برخورد با کرونا روی مشاغل گوناگون به یک شکل نبوده است گفت: در زمینه جذب توریست، برخی شرکت‌ها با کاهش تقاضای سفر و بلیط مواجه شدند که این امر ضررهای سنگینی را بر پیکره این مراکز وارد کرد. آقای جهانی ضررهای ناشی از کرونا در شرکت‌های دانش بنیان را کمتر دانست و گفت: با روی آوردن مردم به این شرکت‌ها یک پوست اندازی جدیدی در اقتصاد دیجیتال اتفاق افتاده که در آینده می‌تواند ثمرات خوبی را درکشور به همراه داشته باشد.
دبیرکل سازمان کارآفرینی ایران تولید محتوا و اشاعه آن در شرکت‌های دانش بنیان برای آموزش و پرورش را یکی از نمونه‌های موفق کسب و کار در این شرکت‌ها خواند و افزود اگر دولت و نهادهای مربوطه بتوانند حمایت خوبی از این استارت آپ‌ها داشته باشند می‌توان امیدوار بود در آینده شرکت‌های دانش بنیان موفقیت‌های بیشتری را درکشور داشته باشند. در ادامه برنامه آقای حسامی‌فر مدیر یک شرکت دانش بنیان که در زمینه تربیت کودک فعالیت می‌کند در گفتگوی تلفنی گفت: با توجه به شیوع کرونا تصمیم گرفتند نکات کلیدی تربیت یک فرزند از دوران بارداری تا شش سالگی را متناسب با نیاز خانواده طراحی کنند تا در این شرایط مادر از تربیت فرزند خود غافل نماند.

دسترسی سریع
دال