کافه رادیو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:00 به مدت 45 دقیقه

رادیو جوان

كافه راديو

اولین کنفرانس بین‌المللی رسانه، ارتباطات و حکمرانی سایبری

به گزارش روابط عمومی رادیو جوان، آقای عبدالکریم خیامی، دبیر شورای علمی اولین کنفرانس بین‌المللی رسانه، در روز دوشنبه 19 اردیبهشت، در بخش میز سواد رسانه‌ای، مهمان برنامه کافه رادیو بود و درباره رسانه، ارتباطات و بحث جدید حکمرانی گفت‌وگو کرد.

1401/02/20
|
15:27

عبدالکریم خیامی درباره این کنفرانس گفت : اولین کنفرانس بین‌المللی رسانه، ارتباطات و حکمرانی سایبری، در تاریخ 4 مرداد ماه شروع می‌شود. دفتر یونسکو در ایران متولی و ایده پرداز اولیه این کنفرانس است و این اولین کنفرانس بین‌المللی است که مجوزش را از سازمان یونسکو دریافت کرده است و به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود.
لذا علاوه بر صاحب نظران و پژوهشگران ایرانی، با سایر دانشگاه‌های کشورهای دیگر هم صحبت شده و انشالله در این کنفرانس شاهد نوشته‌ها، مقالات و سخنرانی‌های عزیزان خواهیم بود.
البته هنوز جزئیاتش را برنامه‌ریزی نکرده‌ایم چون هنوز در حال دریافت چکیده مقالات هستیم.
محورها طراحی و به زبان‌های مختلف اعلام شده است.
کنفرانس یک معاونت بین‌الملل هم دارد که کارش رایزنی با دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های دیگر کشورها است که اطلاع‌رسانی شده است.
جامعه هدف کنونی در این مرحله عموم پژوهشگران، صاحب نظران، اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها هستند.
در گام اول باید ادبیات این موضوع را فربه کنیم.
بخش فرهنگ‌سازی مربوط به مرحله دوم است، ولی ابتدا باید خود موضوع تبیین شود و ابعادش دربیاید.
به هرحال در دنیایی زندگی می‌کنیم که از این زیرساخت سایبر که در ایران به فضای مجازی ترجمه شده است، نظام سلطه بیشترین بهره برداری را می‌کند.
نوع خاصی از حکمرانی را پیش می‌برد که در همه عرصه‌های فرهنگ، هنر، اقتصاد، سیاست و… نوعی از استعمار‌گری فرانو را انجام می‌دهد.
به نظر می‌رسد که ما الگوها و شیوه‌های دیگری در این جهان داریم که می‌توانست به این شرایط تغییری ببخشد و حرف‌های نو و تازه‌تری زده شود.
شرایط کنونی هم بررسی شود، امتیازات و ضعف‌های آن دربیاید و بتواند ما را به یک حکمرانی عادلانه‌تری هم در سطح بین‌المللی و هم در سطح منطقه و کشور خودمان برساند.
برنامه کافه رادیو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15 به مدت 40 دقیقه به طور زنده از رادیو جوان پخش می‌شود.

دسترسی سریع
کافه رادیو