كافه رادیو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:00 به مدت 45 دقیقه

رادیو جوان

كافه راديو

اولین كنفرانس بین‌المللی رسانه، ارتباطات و حكمرانی سایبری

به گزارش روابط عمومی رادیو جوان، آقای عبدالكریم خیامی، دبیر شورای علمی اولین كنفرانس بین‌المللی رسانه، در روز دوشنبه 19 اردیبهشت، در بخش میز سواد رسانه‌ای، مهمان برنامه كافه رادیو بود و درباره رسانه، ارتباطات و بحث جدید حكمرانی گفت‌وگو كرد.

1401/02/20
|
15:27

عبدالكریم خیامی درباره این كنفرانس گفت : اولین كنفرانس بین‌المللی رسانه، ارتباطات و حكمرانی سایبری، در تاریخ 4 مرداد ماه شروع می‌شود. دفتر یونسكو در ایران متولی و ایده پرداز اولیه این كنفرانس است و این اولین كنفرانس بین‌المللی است كه مجوزش را از سازمان یونسكو دریافت كرده است و به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود.
لذا علاوه بر صاحب نظران و پژوهشگران ایرانی، با سایر دانشگاه‌های كشورهای دیگر هم صحبت شده و انشالله در این كنفرانس شاهد نوشته‌ها، مقالات و سخنرانی‌های عزیزان خواهیم بود.
البته هنوز جزئیاتش را برنامه‌ریزی نكرده‌ایم چون هنوز در حال دریافت چكیده مقالات هستیم.
محورها طراحی و به زبان‌های مختلف اعلام شده است.
كنفرانس یك معاونت بین‌الملل هم دارد كه كارش رایزنی با دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های دیگر كشورها است كه اطلاع‌رسانی شده است.
جامعه هدف كنونی در این مرحله عموم پژوهشگران، صاحب نظران، اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها هستند.
در گام اول باید ادبیات این موضوع را فربه كنیم.
بخش فرهنگ‌سازی مربوط به مرحله دوم است، ولی ابتدا باید خود موضوع تبیین شود و ابعادش دربیاید.
به هرحال در دنیایی زندگی می‌كنیم كه از این زیرساخت سایبر كه در ایران به فضای مجازی ترجمه شده است، نظام سلطه بیشترین بهره برداری را می‌كند.
نوع خاصی از حكمرانی را پیش می‌برد كه در همه عرصه‌های فرهنگ، هنر، اقتصاد، سیاست و… نوعی از استعمار‌گری فرانو را انجام می‌دهد.
به نظر می‌رسد كه ما الگوها و شیوه‌های دیگری در این جهان داریم كه می‌توانست به این شرایط تغییری ببخشد و حرف‌های نو و تازه‌تری زده شود.
شرایط كنونی هم بررسی شود، امتیازات و ضعف‌های آن دربیاید و بتواند ما را به یك حكمرانی عادلانه‌تری هم در سطح بین‌المللی و هم در سطح منطقه و كشور خودمان برساند.
برنامه كافه رادیو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15 به مدت 40 دقیقه به طور زنده از رادیو جوان پخش می‌شود.

دسترسی سریع
كافه رادیو