نبض شنبه تا چهارشنبه از ساعت 23:30 به مدت 15 دقیقه

مقدار منیزیم مورد نیاز بدن و درمان اعتیاد در برنامه نبض سه شنبه چهاردهم آبان درباره مقدار منیزیم مورد نیاز بدن و درمان اعتیاد صحبت شد

منیزیم برای انجام بیش از 300 واکنش شیمیایی که کارکرد درست بدن را ممکن می ‌کنند، ضروری است. افراد منیزیم را از رژیم غذایی به دست می ‌آورند، اما گاهی مکمل ‌های منیزیم برای برای افرادی که میزان منیزیم بدن‌ شان پایین است، لازم است.

1398/08/18
|
08:43

مقدار منیزیم مورد نیاز بدن
متاسفانه بسیاری از مردم به میزان نیاز روزانه شان به ماده معدنی منیزیم یعنی 400 میلی گرم، دست پیدا نمی کنند.
میزان نیاز روزانه شما به منیزیم چقدر است؟روزانه 300 تا 400 میلی گرم نیاز بدن به منیزیم است و اگر فرد 2 تا 3 وعده سبزیجات به صورت خام و پخته مصرف کند ، 100 درصد منیزیم مورد نیازش تامین می شود.افرادی که رژیم های غذایی سخت می گیرند در زمان کوتاه کاهش وزن زیادی پیدا می‌کنند نیز در معرض کمبود منیزیم قرار دارند. در درجه اول از طریق رژیم غذایی مناسب؛ اگر رژیم غذایی مناسب نتواند در برطرف کردن کمبود منیزیم موثر باشد در آن صورت فرد می تواند با مشورت پزشک از مکمل‌های منیزیم استفاده کند که شامل سبزیجات برگ سبز تیره، لبنیات و مغزهاست. افرادی که به علت مشکلات گوارشی، آنتی اسیدهای حاوی منیزیم مصرف می کنند، میزان منیزیم دریافتی شان نسبت به کسانی که این دارو را دریافت نمی کنند، بیشتر است.

درمان اعتیاد
ترک اعتیاد مسئله‌ای است که بسیاری از افراد و خانواده‌‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. با این که خیلی از معتادان تمایل به ترک دارند، اما موفق به ترک نشده و لغزش‌های مکرری را در این مسیر تجربه می‌کنند. اما چرا این اتفاق می‌افتد؟ یکی از اصلی‌ترین دلایل شکست درمان اعتیاد، عدم استفاده از روشی مناسب و استاندارد است.

دسترسی سریع
نبض