نبض شنبه تا چهارشنبه از ساعت 23:30 به مدت 15 دقیقه

خواص انبه و فشار خون بالا در برنامه نبض شنبه یازدهم آبان درباره خواص انبه و فشار خون بالا صحبت شد

انبه از خانواده میوه‌های آلویی می‌باشد، گیاهی خوراکی که قسمت گوشتی خارجی آن قشایی است که دانه را در بر گرفته است. انواع زیتون‌، خرما و نارگیل از اعضای همین خانواده محسوب می‌شوند.

1398/08/13
|
08:48

خواص انبه
انبه‌ها به نسبت رنگ‌، شکل، طعم و سایز دانه‌هایشان به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. اگرچه در رنگ پوست انبه‌ها از سبز تا قرمز، زرد یا نارنجی تنوعاتی به چشم می‌خورد اما گوشت داخلی آن غالبا زرد طلایی است. انبه‌ها طعمی شیرین و خامه‌ای مانند دارند و بالغ بر 20 نوع ویتامین و مواد معدنی در آنها یافت می‌شود.انبه‌ها از متداول‌ترین میوه‌های مصرفی در سرتاسر جهان هستند. برخی از خواص مصرف انبه در حفظ سلامت عبارتند از کاهش خطر اختلالات نابینایی مرتبط با شبکیه چشم، کاهش خطر ابتلا به سرطان روده، بهبود در هضم غذا و حفظ سلامت استخوان‌ها و حتی انبه فوایدی برای پوست و مو دارد.1 فنجان انبه خرد شده حاوی 100 کالری، 1 گرم پروتئین، 0.5 گرم چربی، 25 گرم کربوهیدرات (23 گرم قند و 3 گرم فیبر)، 100٪ ویتامین C مورد نیاز بدن، 35٪ ویتامین A مورد نیاز، 20٪ از فولیت، 10٪ ویتامین 6B، و 8٪ از ویتامین K و پتاسیم را تامین می‌کند.

فشار خون بالا
فشار خون بالا یکی از عارضه‌های شایع محسوب می‌شود که با پیشگیری و تشخیص آن در مراحل اولیه می‌توان از عوارض آن جلوگیری کرد.درمان فشار خون بالا شامل تغییر سبک زندگی و مصرف برخی داروهاست تا بتوان از سکته قلبی و مغزی جلوگیری کرد.

دسترسی سریع
نبض