جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:40 به مدت 1:20

نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران: استقبال مردم از برندهای داخلی افزایش پیدا کرده است

نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران، با تشویق مردم برای خرید پوشاک داخلی گفت: حمایت از پوشاک و نساجی باعث افزایش اشتغال در کشور می‌شود .

1400/10/21
|
17:45

نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران:
در چند سال اخیر استقبال مردم از برندهای داخلی افزایش پیدا کرده است / همچنان شاهد قاچاق پوشاک به داخل کشور به صورت استوک هستیم
مجید نامی ، در مصاحبه با برنامه «جوان ایرانی سلام» در ارتباط با وضعیت پوشاک داخلی کشور و استقبال مردم از این کالاها اظهار کرد : در چند سال اخیر استقبال مردم از پوشاک های داخلی افزایش پیدا کرده است و برندهای ایرانی توانسته اند جای خود را در بازار بیشتر از قبل به دست آورند .
وی با بیان اینکه تا چند سال پیش به خاطر ورود بدون حساب لباسهای خارجی تمامی مراکز خرید و فروشگاه ها به ارائه پوشاک خارجی می‌پرداختند و برندهای ایرانی را کمتر برای فروش می‌پذیرفتند، افزود: در حال حاضر به واسطه مشکلات ارزی و برخی محدودیت ها برای ورود کالا های خارجی به کشور ، این فرصت برای کالاهای ایرانی فراهم شده که رشد بسیار خوبی داشته باشند، استقبال مردم نیز از این کالاها افزایش پیدا کرده و برندهای داخلی نیز تلاش کرده اند با توجه به این استقبال کیفیت و طراحی خود را ارتقا دهند.

وی همچنین با بیان اینکه در بخش پوشاک و نساجی در داخل کشور رقابت بین تولیدکننده‌های تمام صنعتی و نیمه صنعتی وجود دارد، گفت : متاسفانه همچنان شاهد قاچاق کالاهای درجه 2 خارجی با کیفیت پایین به صورت استوک به داخل کشور هستیم.
نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران با بیان اینکه به خاطر مسائل پولی ،بانکی و همچنین واردات مواد اولیه با قیمت جهانی در برخی مواقع هزینه تمام شده پوشاک داخلی افزایش چشم گیری پیدا می کند، افزود: متاسفانه صنعت نساجی و پوشاک ایران مورد تحریم است و ما مجبور هستیم مواد اولیه را گرانتر از تولید کننده خارجی به دست آوریم ولی با این وجود صنعت پوشاک در کشور صنعتی اشتغالزا است و با سرمایه گذاری کم می توان اشتغال ایجاد کرد و کالاهای مناسب با قیمت مناسب به مردم ارائه کرد.
وی در مورد تعطیلی برخی از کارخانه های نساجی نیز گفت: برخی از مشکلات در مورد کارخانه های نساجی کشور مربوط به نوع مدیریت آنهاست و گرنه عموماً صنایع نساجی با بالاترین ظرفیت در حال کار هستند و درخواست در کشور برای فعالیت در این حوزه وجود دارد.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام