جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:40 به مدت 1:20

آشنایی با روستاهای کشور؛ روستای ایروانلو در آذربایجان غربی

چند ماهیست که در برنامه جوان ایرانی سلام، بخش ویژه ای به آشنایی با روستاها اختصاص داده شده است که در روز 20 اردیبهشت در گفتگو با یکی از اهالی روستای ایوانلوی ارومیه به معرفی این روستا پرداخته شده است.

1401/02/20
|
15:27

آقای فرزاد صفری در گفت‌وگو با برنامه جوان ایرانی سلام در مورد خودش و روستای ایروانلو گفت: «من 32 ساله هستم و در روستا شغل آزاد دارم.
روستای ما، ایروانلو نام دارد که در 15 کیلومتری شهر ارومیه قرار گرفته است و آب و هوای خنکی دارد. همچنین فعلا مشکل آب در این منطقه وجود ندارد.»
وی درباره جاذبه‌های گردشگری روستا گفت: «روستای ما بیشتر محصولات سیب و زردآلو دارد و کیفیت بالایی دارد. درآمد اصلی روستاییان از کشاورزی و باغداری است و بیشتر روی کشاورزی تمرکز دارد. محصولات کشاورزی هم چغندر قند و تخمه آفتاب‌گردان و تخمه کدو است.»
وی درباره دغدغه جوانان گفت: «این منطقه توجه بیشتری از سوی مسئولین احتیاج دارد. به طور مثال همین سیب که محصول اصلی این روستاست، روی دست ما مانده است و دولت آن را نمی‌خرد.
دو سال قبل هم سیب‌هایمان را داخل رودخانه ریختیم. در این مورد اقدام هم کردیم و صدا و سیمای ارومیه هم تصویربرداری کرد، اما هیچ اتفاقی نیفتاد.»
آقای صفری درباره تفریح جوانان گفت: «ارومیه پایتخت والیبال ایران است و بیشتر تفریحات مردم در شهر و روستای اطراف والیبال است.»

*گفتنی است مخاطبان می‌توانند از طریق پیغام گذاشتن در صفحه اجتماعی برنامه جوان ایرانی سلام، روستای خود را معرفی کرده و زمینه آشنایی با نقاط مختلف کشور را برای سایر افراد فراهم کنند.

جوان ایرانی سلام، شنبه تا چهارشنبه از ساعت شش و چهل دقیقه صبح به مدت 80 دقیقه به طور زنده از رادیو جوان پخش می‌شود.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام