جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:40 به مدت 1:20

آشنایی با روستاهای كشور؛ روستای ایروانلو در آذربایجان غربی

چند ماهیست كه در برنامه جوان ایرانی سلام، بخش ویژه ای به آشنایی با روستاها اختصاص داده شده است كه در روز 20 اردیبهشت در گفتگو با یكی از اهالی روستای ایوانلوی ارومیه به معرفی این روستا پرداخته شده است.

1401/02/20
|
15:27

آقای فرزاد صفری در گفت‌وگو با برنامه جوان ایرانی سلام در مورد خودش و روستای ایروانلو گفت: «من 32 ساله هستم و در روستا شغل آزاد دارم.
روستای ما، ایروانلو نام دارد كه در 15 كیلومتری شهر ارومیه قرار گرفته است و آب و هوای خنكی دارد. همچنین فعلا مشكل آب در این منطقه وجود ندارد.»
وی درباره جاذبه‌های گردشگری روستا گفت: «روستای ما بیشتر محصولات سیب و زردآلو دارد و كیفیت بالایی دارد. درآمد اصلی روستاییان از كشاورزی و باغداری است و بیشتر روی كشاورزی تمركز دارد. محصولات كشاورزی هم چغندر قند و تخمه آفتاب‌گردان و تخمه كدو است.»
وی درباره دغدغه جوانان گفت: «این منطقه توجه بیشتری از سوی مسئولین احتیاج دارد. به طور مثال همین سیب كه محصول اصلی این روستاست، روی دست ما مانده است و دولت آن را نمی‌خرد.
دو سال قبل هم سیب‌هایمان را داخل رودخانه ریختیم. در این مورد اقدام هم كردیم و صدا و سیمای ارومیه هم تصویربرداری كرد، اما هیچ اتفاقی نیفتاد.»
آقای صفری درباره تفریح جوانان گفت: «ارومیه پایتخت والیبال ایران است و بیشتر تفریحات مردم در شهر و روستای اطراف والیبال است.»

*گفتنی است مخاطبان می‌توانند از طریق پیغام گذاشتن در صفحه اجتماعی برنامه جوان ایرانی سلام، روستای خود را معرفی كرده و زمینه آشنایی با نقاط مختلف كشور را برای سایر افراد فراهم كنند.

جوان ایرانی سلام، شنبه تا چهارشنبه از ساعت شش و چهل دقیقه صبح به مدت 80 دقیقه به طور زنده از رادیو جوان پخش می‌شود.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام