جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:40 به مدت 1:20

آشنایی با روستاهای کشور؛ روستای نصرت آباد در تالش آستارا

بخشی از برنامه جوان ایرانی سلام، به آشنایی با روستاها اختصاص داده شده است که در این قسمت به معرفی روستای تالش در آستارا پرداخته شده است.

1401/02/20
|
15:29

اشکان وسیع‌زاده در گفت‌وگو با این برنامه گفت: «روستای ما نصرت آباد در تالش آستارا قرار داشته و 35 کیلومتر با آن فاصله دارد و به آستارا نزدیک‌تر است. این روستا بالای 5هزار نفر جمعیت دارد. من در تهران زندگی می‌کنم، اصالت‌مان به آنجا برمی‌گردد و هر ماه به آن سر می‌زنم.»
وی درباره مهمترین جاذبه‌های گردشگری روستا گفت: «چون این روستا هم نزدیک کوه و هم نزدیک دریاست، هم جاذبه آبشار وجود دارد و هم دریا.»
وی در پاسخ به اینکه اگر بخواهد در یک جمله نصرت آباد را توصیف کند، گفت: «بهشت من نصرت آباد است و امیدوارم بازنشسته شوم تا آنجا ماندگار شوم.»
وی درباره شغل جوان‌های روستا گفت: «شغل اغلب مردم کشاورزی است و محصول غالب این منطقه مرکبات و کیوی است.»
او درباره تفریح مردم روستا گفت: «زمین فوتبالی کنار دریا وجود دارد که بیشتر اوقات در آنجا یا در طبیعت هستند. همچنین در ارتفاعات بالاتر ییلاق هم داریم.»
وی در پایان درباره دغدغه جوانان گفت: «دغدغه آنها مانند سایر جوانان است. دغدغه‌هایی مانند ازدواج و درآمد و شغل ثابت.»


گفتنی است مخاطبان می‌توانند از طریق پیغام گذاشتن در صفحه اجتماعی برنامه جوان ایرانی سلام، روستای خود را معرفی کرده و زمینه آشنایی با نقاط مختلف کشور را برای سایر افراد فراهم کنند.
جوان ایرانی سلام، شنبه تا چهارشنبه از ساعت شش و چهل دقیقه صبح به مدت 80 دقیقه به طور زنده از رادیو جوان پخش می‌شود.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام