جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:40 به مدت 1:20

آشنایی با روستاهای كشور؛ روستای نصرت آباد در تالش آستارا

بخشی از برنامه جوان ایرانی سلام، به آشنایی با روستاها اختصاص داده شده است كه در این قسمت به معرفی روستای تالش در آستارا پرداخته شده است.

1401/02/20
|
15:29

اشكان وسیع‌زاده در گفت‌وگو با این برنامه گفت: «روستای ما نصرت آباد در تالش آستارا قرار داشته و 35 كیلومتر با آن فاصله دارد و به آستارا نزدیك‌تر است. این روستا بالای 5هزار نفر جمعیت دارد. من در تهران زندگی می‌كنم، اصالت‌مان به آنجا برمی‌گردد و هر ماه به آن سر می‌زنم.»
وی درباره مهمترین جاذبه‌های گردشگری روستا گفت: «چون این روستا هم نزدیك كوه و هم نزدیك دریاست، هم جاذبه آبشار وجود دارد و هم دریا.»
وی در پاسخ به اینكه اگر بخواهد در یك جمله نصرت آباد را توصیف كند، گفت: «بهشت من نصرت آباد است و امیدوارم بازنشسته شوم تا آنجا ماندگار شوم.»
وی درباره شغل جوان‌های روستا گفت: «شغل اغلب مردم كشاورزی است و محصول غالب این منطقه مركبات و كیوی است.»
او درباره تفریح مردم روستا گفت: «زمین فوتبالی كنار دریا وجود دارد كه بیشتر اوقات در آنجا یا در طبیعت هستند. همچنین در ارتفاعات بالاتر ییلاق هم داریم.»
وی در پایان درباره دغدغه جوانان گفت: «دغدغه آنها مانند سایر جوانان است. دغدغه‌هایی مانند ازدواج و درآمد و شغل ثابت.»


گفتنی است مخاطبان می‌توانند از طریق پیغام گذاشتن در صفحه اجتماعی برنامه جوان ایرانی سلام، روستای خود را معرفی كرده و زمینه آشنایی با نقاط مختلف كشور را برای سایر افراد فراهم كنند.
جوان ایرانی سلام، شنبه تا چهارشنبه از ساعت شش و چهل دقیقه صبح به مدت 80 دقیقه به طور زنده از رادیو جوان پخش می‌شود.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام