اخبار هر روز از ساعت 6:30 - 8:30 - 13:30 - 18:30 به مدت متغیر

رادیو جوان

خبر

بلامانع برنامه ای که اعتماد به رسانه را در افکار عمومی افزایش داد.

«بلامانع» نام برنامه ایست که از ابتدای سال 1400 ، با توجه به شعار سال و لزوم حمایت رسانه ملی برای رفع موانع تولید، روی آنتن زنده رادیو جوان می‌رود که با استقبال بسیار زیاد تولیدکنندگان مواجه شده است.

1400/12/27
|
23:45

"عباس رجب سلمانی" مدیر گروه جوان و جامعه رادیو جوان در این باره گفت :
«بلامانع» برنامه ایست که سعی دارد مشکلات کوچک مردم در حوزه های مختلف، به خصوص در کسب و کار را حل کند. در «بلامانع» ما بجای اینکه رییس یک کارخانه بزرگ را بیاوریم، سعی کردیم مشکلات یک فرد روستایی را که به طور مثال 50 گوسفند دارد حل کنیم ، یا مشکل روستایی را حل کنیم که 200 خانوار جمعیت دارد.
وی در مورد اهداف اصلی این برنامه توضیح داد: هدف برنامه این نیست که به کلیات مشکل بپردازد و مشکلات کلان جامعه را حل کند، برای ما مشکل فرد مهم است. مثلا به یک فرد روستایی مجوز ساخت گلخانه داده نمی شود یا به کشاورزی وام نمی‌دهند، یا شخصی با نهاد یا سازمانی مشکل دارد، ما مشکلات خاص این افراد را پیگیری می‌کنیم و تا جایی که ممکن است سعی می‌کنیم آنها را حل کنیم.
رجب سلمانی با بیان این که بلامانع دو هدف اصلی را دنبال می‌کند گفت : هدف اول ما از ساخت این برنامه ورود به حوزه عمل و حل مشکلات به صورت عملیست، و دومین هدف که مهمترین هدف ما در این برنامه بوده نیز بالا بردن اعتماد به رسانه در اقشار عمومی جامعه است.
رجب سلمانی در مورد نحوه ارتباط گیری با مسئولین و بیان مشکلات مردم با آنها توضیح داد:
مردم موانع و مشکلاتی را که در کسب و کار دارند بیان می‌کنند و ما نیز آنها برای مسئول مربوطه ارسال می‌کنیم. پس از آگاهی آنها از مشکل، روی آنتن زنده با گفتگوی تلفنی پیگیری‌های لازم را برای حل مشکل انجام می‌دهیم. گاهی اوقات مسئول مربوطه پس از آگاهی از موانع موجود قبل از رسانه ای شدن، خودشان مشکل را حل می‌کنند که این جزو نکات مثبت این برنامه بوده است.

همچنین "عصمت باپیران" یکی از تهیه کنندگان بلامانع در مورد نکات مثبت این برنامه در سالی که گذشت گفت:
این برنامه با هدف رفع موانع از سر راه تولید آغاز شد اما در ابتدا بخاطر عدم اطمینان کامل به آن، خیلی سخت بود تا اعتماد مردم به ما جلب شود و مشکلات خودشان را با ما در میان بگذارند.
در این یک سال بلامانع بیشتر از آن چیزی که فکرش را می‌کردیم جای خودش را در بین تولید کنندگان باز کرد و دلیل این اتفاق نیز، اعتماد مردم و همکاری مسئولین و در نتیجه باز شدن گره کار کسب و کارها بود.
علی رغم موارد بسیار زیادی که با پیگیری هماهنگی برنامه خانم قادری، به نتیجه مطلوب و حل مشکل رسید، مواقعی هم پیش می‌آمد که با وجود کم‌لطفی‌های مسئولین یا قوانین اشتباه، آن مشکل لاینحل باقی می ماند. ما در این برنامه تلاش کردیم که اگر بشود با تغییر قوانین یا ساده تر شدن آن‌ها مشکلات را حل کنیم و تا جایی که توانستیم پیگیر این اتفاق بودیم.
وی همچنین در مورد عمده مشکلات بر سر راه کسب و کارها و ارگان هایی که کمترین میزان همکاری را با این برنامه داشتند گفت:
در حال حاضر هر روز سیلی از پیامک‌‌ها به برنامه ارسال می‌شود که عمده آنها تشکر از برنامه، بیان مشکلات و شکایت از ارگان های دولتی هستند. مسائلی مثل معضل بیمه، بحث خودرو و مشکلات مطرح شده در حوزه دامداری از مسائلی بودند که یا مسئولین سعی کردند همه چیز را به نفع خودشان تمام کنند یا ما نتوانستیم به طور کامل به آنها ورود کنیم و تولید کنندگان با وجود پیگیری‌های بسیار زیاد همچنان با آن مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند.


همچنین حامد مشکینی یکی از مجریان برنامه «بلامانع» در مورد اتفاقات مثبت و تاثیرات این برنامه در اقتصاد کشور توضیح داد:
نکته حائز اهمیت این برنامه این است که اگر ما در هر ماه بیست برنامه روی آنتن برده باشیم، و اگر از این 20 برنامه یک نفر و حتی بیشتر گره از کارش باز شود، یا کارخانه‌اش به چرخه اقتصاد بازگردد و کارمندانش سرکار خود برگردند، نشان دهنده این است که ما رسالت خودمان را انجام بدهیم و قدمی برای بهبود اقتصاد این کشور برداشته‌ایم.
البته روزهای کمی نیز به نتیجه نرسیدیم که متعاقبا حال ما نیز در این روزها خوب نبود، اما امیدوارم روزی برسد که با بهبود قوانین و کمک مسئولان این موانع برداشته شود تا همه بتوانند به این کشور کمک کنند و ایران را از این شرایط بد اقتصادی نجات دهند.

«بلامانع» رادیو جوان به تهیه کنندگی مجتبی امیری وعصمت پاپیران، و پیگیری‌های حمیده قادری و با اجرای حامد مشکینی و زهره سادات هاشمی، شنبه تا چهارشنبه ساعت 8 صبح از آنتن زنده رادیو جوان می‌شود.


دسترسی سریع
خبر