از ساعت به مدت

رادیو جوان

بازتاب

بررسی دلایل عدم رابطه با آمریکا در ویژه برنامه روز دانشجو رادیو جوان

یک کارشناس مسائل بین الملل،اظهار کرد: مرزهای اقتدار ایران ،تهران نیست بلکه ما باید در نقاطی چون بیروت، یمن،بندر لاذقیه و ... حضور پیدا کنیم چرا که اگر آنجا را رها کنیم، دشمنان دم خانه مان را می زنند.

1400/09/17
|
12:04

یک کارشناس مسائل بین الملل،اظهار کرد: مرزهای اقتدار ایران ،تهران نیست بلکه ما باید در نقاطی چون بیروت، یمن،بندر لاذقیه و ... حضور پیدا کنیم چرا که اگر آنجا را رها کنیم، دشمنان دم خانه مان را می زنند.

علی رضا داوودی، در برنامه "خروش آذرخش" که به مناسبت " روز دانشجو" از رادیو جوان پخش شد ،با بیان اینکه با نگاهی به تاریخ متوجه می شویم که یک ایرانی هیچگاه زیر بار ظلم نرفته که بخواهد زیر بار ظلم بماند، گفت: اقتدار ایرانی یعنی اینکه ما به کسی حمله نمی کنیم اما منتظر نمی شویم کسی به ما حمله کند و آسیب بزند.
وی با بیان اینکه مرزهای اقتدار را هیچگاه نباید درون خانه مان تعریف کنیم ،خاطرنشان کرد : آمریکایی ها در همین چارچوب تاکید می کنند مرزهای اقتدار ما محدود به واشنگتن و نیویورک نیست بلکه مرزهای اقتدار ما در کابل است.

داوودی در پاسخ به سوالی در ارتباط با رابطه ایران و آمریکا گفت: آمریکایی ها می خواهند با ایران رابطه داشته باشند اما ما نمی خواهیم چرا که ایرانی که آنها می خواهند، ایرانی است که در آن ارزش خون سگ آمریکایی معادل خون شاه این مملکت باشد.
وی با بیان اینکه آمریکایی ها تلاش می کنند دنیا را به صورت هالیوودی و بالیوودی به افکار عمومی معرفی کنند، تصریح کرد: آنها می گویند هرکشوری با آمریکا مخالفت می کند، نباید توسعه پیدا کند.

این کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه آمریکایی ها همواره تلاش کرده‌اند که خود را به عنوان "قهرمان" و" نجات بخش ملتها" معرفی کنند، در پاسخ به سوالی در مورد موضع تحریهاخاطرنشان کرد : کسی منکر تحریم و فشارهای حاصله از آن نیست اما این سوال وجود دارد که در سالهای اخیر آیا بیشتر مشکلات ما ناشی از تحریم بوده یا این خویشتن "تحریم پنداری" بوده که به ما آسیب رسانده است ،این مدیریت ضعیف بوده که باعث مشکل شده و عده‌ای مدیریت ضعیف شان را در سایه تحریمها پنهان کرده‌اند .

وی همچنین با بیان ابنکه دانشجویان باید مسائل را مورد تحلیل و بررسی قرار دهند‌، افزود: دانشجو باید خوب ببیند ،خوب بشوند و در سایه توجه به این مسائل ارزیابی دقیق از تحولات داشته باشد.
وی در پایان خطالب به دانشجویان گفت: باید یادمان باشد که دشمن، "الی الابد" دشمن است.

دسترسی سریع
بازتاب