هواتو دارم شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

هواتو دارم

كنار مردم باشیم و به حرفشان گوش دهیم

ابراهیم عابدینی مسئول گروه جهادی سربازان امام زمان (عج) در منطقه صفر مرزی بارنجگان استان خراسان جنوبی، در برنامه هواتو دارم از رادیو جوان، درباره این گروه جهادی گفت‌وگو كرد.

1401/05/15
|
16:20
|

عابدینی درباره كمك به مردم گفت: «در زمینه‌های مختلفی می‌شود هوای مردم را داشت. آنها چیز زیادی هم از ما نمی‌خواهند، همین كه كنارشان باشیم و حرف‌شان را گوش دهیم، گاهی هم كارهای عمرانی، فرهنگی، آموزشی انجام دهیم یا بسته‌های معیشتی برایشان تهیه كنیم.»
وی افزود: «خیلی‌ها پای كار هستند و دوست دارند كمك كنند، ما به عنوان جهادگر باید به سراغ آنها برویم و از آنها بخواهیم كه در كارها مشاركت كنند.»
ابراهیم عابدینی با اشاره به اینكه بیشتر فعالیت‌هایشان آموزشی و عمرانی است، درباره اقدامات این گروه جهادی گفت: «مثلا در بحث عمرانی آخرین كاری كه انجام دادیم این بود كه یك چاه كشاورزی داشتیم كه نیاز به لوله‌گذاری داشت.
آب را به روش سنتی آبیاری می‌كردند و آب تا به زمین برسد خیلی هدر می‌رفت.
با صحبتی كه با جهاد كردیم، همه كمك كردیم و چاه را لوله‌كشی كردیم و چقدر دعای مردم پشت سر ما و تمام كسانی كه بانی كار بودند هست.»
او ادامه داد: «در زمینه آموزشی هم ما در گروه جهادی‌مان معلم داریم. این‌ها افرادی هستند كه بدون هیچ چشم داشتی فعالیت می‌كنند و راحت می‌توانند كلاس جبرانی بگذارند مخصوصا در این دو سالی كه كرونا بود.
چقدر این كار زیباست و چقدر مردم خوشحال می‌شوند كه معلم علاوه بر دانش‌آموزان خودش، در بحث جهاد هم به بچه‌ها كمك كند و كلاس جبرانی بگذارد.»

دسترسی سریع
هواتو دارم