سینما آینده پنج شنبه و جمعه از ساعت 18:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

سينما آينده

كیانا فرهی فیلم جاده؛ هشداری تلخ به نابودی طبیعت و امید برای زندگی

كیانا فرهی گفت: فیلم جاده به كارگردانی جان هیلكات، در ژانر علمی-تخیلی، بازگوگر داستانی تلخ از زمانی كه تمامی چیزهای زنده، حتی درختان و گیاهان، توسط بشر نابود شده‌اند.

1402/07/15
|
10:28
|

كیانا فرهی مجری برنامه رادیویی «سینما آینده» رادیو جوان، درباره فیلم "جاده" بیان كرد: ما در این قسمت به بررسی «فیلم جاده» پرداختیم. این فیلم به كارگردانی جان هیلكات، یكی از فیلم‌های بارز و تلخ در ژانر علمی-تخیلی است. در این فیلم، زمانی نمایش داده می‌شود كه تمامی چیزها، حتی درختان و گیاهان، به دست بشر نابود شده‌اند. فقط یك زمین خاكی، تعدادی انسان و اقیانوس‌ها باقی مانده‌اند و این انسان‌ها برای بقا و به دست آوردن غذا با یكدیگر رقابت می‌كنند.

مجری این برنامه رادیویی درباره فیلم «جاده» عنوان كرد: این فیلم هشدار می‌دهد كه روند گرمایش زمین به سمت كدام راه پیش خواهد رفت؟ و چه اهمیتی باید داشته باشد كه ما مصرف گرایی را كنترل كنیم.

كیانا فرهی افزود: در این فیلم، افراد حتی نامی ندارند و اخلاقیات نیز وجود ندارد. با این حال، تنها بارقه امید در فیلم مادر و پسر اصلی است كه به عنوان نمادی از امید برای زندگی نشان داده می‌شود. مادر و پسر در تلاشند تا به اقیانوس برسند كه به عنوان نمادی دیگر از امید مطرح می‌شود.

فرهی مجری برنامه «سینما آینده» رادیو جوان در پایان خاطرنشان كرد: به نظر می‌رسد كارگردان با این فیلم می‌خواهد به ما بگوید كه نسل جوان، هنوز امیدوار هستند و تلاش می‌كنند تا راهی برای نجات بشر پیدا كنند. این فیلم بیانگر اهمیت حفظ محیط زیست، تعامل انسان با طبیعت، و تلاش برای بقا و امید است.


برنامه «سینما آینده» رادیو جوان كاری از گروه دانش و اقتصاد به تهیه كنندگی راضیه جعفری و به اجرای كیانا فرهی و به نویسندگی شروین بركت پنجشنبه و جمعه ها ساعت 15:00 روی موج FM ردیف 88 مگاهرتز از شبكه رادیویی جوان تقدیم شنوندگان رادیو جوان می شود.

دسترسی سریع
سینما آینده