سینما آینده پنج شنبه و جمعه از ساعت 18:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

سينما آينده

كیانا فرهی نگاهی با آثار سینمایی، رویا‌ها و نگرانی‌های آینده با «سینما آینده»

كیانا فرهی گفت: در برنامه «سینما آینده» به بحث درباره كارگردانانی می‌پردازیم كه تلاش می‌كنند علم و هنر را در آثار سینمایی خود تركیب كنند.

1402/06/21
|
16:57
|

كیانا فرهی مجری برنامه «سینما آینده» رادیو جوان درباره این برنامه رادیویی اظهار كرد: در برنامه "سینما آینده" به بحث درباره كارگردانانی می‌پردازیم كه تلاش می‌كنند علم و هنر را در آثار سینمایی خود تركیب كنند. این كارگردانان، مانند استنلی كوبریك، استیون اسپیلبرگ و كریستوفر نولان، جزء موج جدید سینما هستند و با آثارشان توانسته‌اند دنیای آینده را به تصویر بكشند.

وی در ادامه اشاره كرد: در "سینما آینده" ما به بررسی آثاری می‌پردازیم كه بازیگران و كارگردانان برجسته‌ای داشته‌اند و رویاهای ما را به خوبی به تصویر كشیده‌اند. اغلب بارها سینمای علمی-تخیلی با سینمای دلهره و وحشت یا سینمای معمایی تركیب شده‌اند و این تنوع بخشی از جذابیت آنهاست. با استفاده از رنگ، نور، بازی تصویر و دكور، كارگردانان بزرگ موفق شده‌اند جوانب مبهم آینده را به تصویر بكشند.

كیانا فرهی مجری برنامه «سینما آینده» رادیو جوان خاطرنشان كرد: در برنامه "سینما آینده" به جزء سینما به بحث درباره سریال‌ها نیز می‌پردازیم، زیرا سریال‌ها مانند فیلم‌های علمی-تخیلی جذاب و پرطرفدارند. در این برنامه، به آینده هوش مصنوعی نیز توجه می‌كنیم و از نگرانی‌ها ما درباره جایگزینی ما توسط ربات‌ها و بیكاریمان صحبت می‌كنیم.

وی در پایان خاطرنشان كرد: «سینما آینده» به موضوعاتی مانند آیا جنگ جهانی بعدی، بر سر آب و منابع طبیعی است؟ و موضوعاتی همچون نقش رهبری ربات‌ها نیز در برنامه مورد بحث قرار می‌گیرند. ما در "سینما آینده" سعی می‌كنیم به این نگرانی‌ها پرداخته و تصوراتمان درباره آینده را بررسی كنیم؛ آیا تصویری مبهم، تاریك یا درخشان خواهد بود؟ همچنین، در این برنامه كارگردانان، با توجه به وضعیت بدتر محیط زیست، در آثارشان این وضعیت بدتر را نشان می‌دهند و ما این دغدغه‌ها را در برنامه بررسی خواهیم كرد.

«سینما آینده» كاری از گروه دانش و اقتصاد شبكه رادیویی جوان به تهیه كنندگی راضیه جعفری و به گویندگی كیانا فرهی و با همكاری غزاله یراقی، حسن خلقت دوست، مصطفی خواجه حسینی و به نویسندگی شروین بركت هر هفته پنجشنبه و جمعه ها ساعت 15:00 روی موج اف ام ردیف 88 مگاهرتز از شبكه رادیویی جوان پخش می شود.

دسترسی سریع
سینما آینده