سینما آینده پنج شنبه و جمعه از ساعت 18:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

سينما آينده

«سینمای آینده»، جهان علم را متحول خواهد كرد.

رادیو جوان برای تابستان داغ نوجوانان و جوانان، ویژه برنامه علمی-سینمایی، «سینما آینده» را در نود قسمت روی آنتن می برد.

1402/03/29
|
09:52
|

سینما هنریست كه با تصویر كشاندن گذشته و آینده ما را به نقاط مختلف تاریخ می برد. اما فیلم های علمی تخیلی كه زندگی انسان آینده را به تصویر می كشند همیشه بجز مخاطبین سینما، برای حوزه های مرتبط با صنعت، علم و پژوهش جرقه ای بوده اند برای ایده گرفتن و پیشرفت به سوی اینده. «سینما آینده» جدیدترین برنامه حوزه سینما در شبكه رادیویی جوان است كه به این موضوعات می پردازد.

كیانا فرهی مجری و سردبیر سینما آینده در مورد این برنامه توضیح داد: این روزها با آمدن متاورس و هوش مصنوعی،َ فناوری جای خود را بیشتر و بیشتر در زندگی مردم باز كرده است. مثل آثار ژول ورن كه بعد ها به واقعیت تبدیل شد، هنر سینما نیز همیشه جلوتر از علم حركت كرده و پیشرو بوده است. با توجه به این كه سینما در حال حاضر این نقش را به عهده گرفته، ما در «سینما آینده» قصد داریم از نگاه سینما به آینده علم نگاه كنیم.

فرهی با بیان این كه در «سینما آینده» به موضوعات فناوری، سفر به فضا، هوش مصنوعی، رباتها و... خواهیم پرداخت گفت: سعی ما این است كه فیلمهای علمی تخیلی را در سینما، سریال ها و انیمه ها مورد بررسی قراردهیم. در این برنامه بیش از آینكه به فیلم‌ها نگاهی نقادانه و سینمایی داشته باشیم، قصد داریم از دیدگاهی تفكر حاكم بر فیلم دنیای آینده را واكاوی كنیم. مثلا در مورد حضور ربات‌ها در جهان آینده فیلم‌های بسیار زیادی خواهیم داشت، در مورد ابر هیولاها در فیلم‌هایی مثل پارك ژوراسیك صحبت خواهیم كرد، و یا فیلم های پر تعدادی كه در مورد سفر به فضا ساخته شده را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

دكتر كیانا فرهی با اشاره به اینكه برای تحلیل هر كدام از فیلم ها از یك كارشناس سینما و یك كارشناسی حوزه فناوری در كنار خود بهره خواهیم گرفت افزود: این برنامه دارای بخش های مختلفی است كه بسته به موضوع هر فیلم بخش های آن نیز تغییر می كند و سعی میكنیم اطلاعات مفید و مختصری را در مورد فیلم‌ها در اختیار مخاطبین قرار دهیم. كیانا فرهی در پایان با اشاره به اینكه «سینما آینده» سعی دارد در نود قسمت، آن چیزی كه در اینده اتفاق می افتد را در زمان حال برای مردم بازگو كند افزود: امیدواریم كه بتوانیم برای نسل جوان و نوجوانی كه میخواهند استعدادها و خلاقیت خود را در این زمینه پرورش دهند مفید باشیم و آن ها را با حوزه هوش مصنوعی و علم رباتیك آشنا كنیم.

«سینما آینده» به تهیه كنندگی راضیه جعفری، اجرا و سردبیری دكتر كیانا فرهی، نویسندگی شروین بركت و روایت حسن خلقت‌دوست در روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت 18 روی آنتن رادیو جوان خواهد رفت.

دسترسی سریع
سینما آینده