ساختمان پزشكان شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:00 به مدت 45 دقیقه

رادیو جوان

ساختمان پزشكان

ویزیت مخاطبان رادیو در «ساختمان پزشكان»/اینجا نوبت‌دهی رایگان است


مجتبی حسنی تهیه‌كننده برنامه رادیویی «ساختمان پزشكان» رادیو جوان اظهار كرد: ما در برنامه «ساختمان پزشكان» چندین بخش داریم كه یكی از این بخش‌ها، كیوسك خبری نام دارد و به جدیدترین موضوعات روز پزشكی و آخرین اطلاعات پیشرفت‌های پزشكی داخلی و هم

1402/03/16
|
11:45
|

وی درباره مخاطبان ساختمان پزشكان توضیح داد: ما در این برنامه مراجعه كننده زیاد داریم و از طریق تلفن و شماره پیامك برنامه به مراجعین به‌صورت رایگان نوبت داده می‌شود. اصولاً این نوبت‌ها به نمایندگی سؤال های دیگر مراجعین ساختمان پزشكان است و نكته حائز اهمیت اینكه ما نسخه‌ای برای یك فرد خاص نمی‌پیچیم.

این تهیه‌كننده رادیو درباره سبك زندگی اشتباه ایرانیان و تصحیح آن در این برنامه بیان كرد: ما در این برنامه سعی داریم سبك صحیح زندگی را آموزش دهیم و اگر از جوانی جلوی عادات اشتباه را بگیریم و یك سری مسائل را رعایت كنیم در میان سالی دچار بیماری نخواهیم شد.

وی ادامه داد: ما در این برنامه به بیماری‌هایی كه جوان‌ها ممكن است بر اثر سبك زندگی اشتباه درگیر آن شوند، می‌پردازیم. بر فرض مثال؛ جوان‌ها از موبایل به شكل نادرست استفاده می‌كنند. معمولاً وقتی با موبایل كار می‌كنند، سرشان به سمت پایین است و تمامی سنگینی سر را بر گردن می‌اندازند و این حركت نادرست به مرور زمان موجب بیماری‌های گردن یا آرتروز خواهد شد. همچنین زمانی‌كه افراد دائم از تلفن‌شان استفاده می‌كنند، ساختار دیسك گردن، رباط‌ها و استخوان‌ها تحت‌فشار قرار می‌گیرند.

حسنی درباره سبك زندگی صحیح اضافه كرد: سبك زندگی صحیح شامل؛ ازدواج، زاد ولد، آمار جمعیت نیز می‌شود. امروزه اعتقاد بر این است كه بیماری‌ها، متأثر از سبك زندگی نادرست افراد است. فردی كه یك سبك زندگی سالم دارد، داری وزن متناسب، فعالیت فیزیكی مناسب و منظم، رژیم غذایی سالم و مناسب است و همچنین گذاشتن وقت برای استراحت مناسب نیز حائز اهمیت است.

این تهیه‌كننده برنامه رادیویی یادآور شد: ما یك بخش دیگر داریم كه مرتبط با بحث جمعیت است كه گزارشگر ما با مادران باردار، درباره دوران بارداری و حس و حال فرزندآوری به گفتگو می‌پردازد.

وی در پایان درباره یك بخش دیگر ساختمان پزشكان اشاره كرد: ما سعی داریم هر روز در این برنامه به معرفی دمنوش‌های گیاهی بپردازیم كه معرفی این دمنوش‌ها اغلب مرتبط با موضوع برنامه است. به طور مثال؛ در بخش پزشكی، به موضوع كمر درد پرداختیم و مرتبط به همین موضوع در بخش دیگر، دمنوش مورد نظر را معرفی می‌كنیم.

برنامه رادیویی ساختمان پزشكان به تهیه‌كنندگی مجتبی حسنی با اجرای محمد طالبی و با هماهنگی فرزاد محمدی و همچنین با همكاری مریم ابوالحسنی، مهدیه پهلوانی، امین قاسمی فرع، حسن معین، مهدی رسولی، هر روز از شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح روی موج اف ام ردیف 88 مگاهرتز از آنتن رادیو جوان پخش می‌شود

دسترسی سریع
ساختمان پزشكان