مرز شیشه ای سه شنبه ها از ساعت 21:30 به مدت 15 دقیقه

رادیو جوان

مرز شيشه اي

گفتگو با اندیشمندان و صاحب نظران كشورهای فلات ایران

به نقل از روابط عمومی رادیو‌جوان، فاطمه شهبندی تهیه كننده برنامه رادیویی «مرز شیشه ای»‌ اظهار كرد: این برنامه به گفتگو با اندیشمندان و صاحب نظران كشورهای فلات ایران در باب فرهنگ، دین و آداب و رسوم مشترك با ایران می پردازد.

1402/02/05
|
11:44
|

فاطمه شهبندی در رابطه با فرهنگ كشورهای فلات ایران عنوان كرد: با این كشورها كه از منظر فرهنگ و هنر، تمدن، زبان و ادبیات، تقریب مذاهب به كشور ایران نزدیك است به گفتگو می پردازیم. مانند؛ كشورهای اطراف، ائم از كشورهای افغانستان، تاجیكستان، ازبكستان، تركمنستان، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، تركیه، پاكستان، عراق و…


فاطمه شهبندی تصریح كرد :ایجاد همبستگی و همدلی میان مسلمان از اهداف مهم این برنامه است و همچنین اگر وحدت نباشد، در بین مسلمین تفرقه و جدایی ایجاد خواهد شد.


این تهیه كننده رادیو جوان اضافه كرد: آداب و سنت های مردم در اعیاد، فرهنگ و تمدن ملل مختلف را نشان می دهد، این اعیاد مانند، جشن عید نوروز كه در ایران باستان مرسوم بوده و بر فرض مثال؛ در كشور آفریقای شرقی یا كشورهایی از قبیل افغانستان، پاكستان و ... این رسم ها رواج دارد.


وی ادامه داد: به عنوان مثال؛ كشور پاكستان، كشوری همسایه و مسلمان محسوب می شود. بین كشور ایران و پاكستان از جهات فرهنگی، زبان و آداب و سنت مشتركات فراوانی وجود دارد كه یكی از آنها جشن نوروز است. با نزدیك شدن به فصل بهار هر دو كشور نوروز را جشن می گیرند. دین و مذهب این كشور همانند كشور ایران، اسلام است.


این تهیه كننده رادیو جوان در پایان خاطرنشان كرد: ما در این برنامه از كشور پاكستان از آقای سید زین نقوی «دانشجوی دانشگاہ كراچی،كارشناس روابط بین الملل و فارسی و مسئول نهضت بیداری امت مصطفی كراچی (شعبه جوانان)» و از كشور بنگلادش و همچنین از كشور هند با دكتر جهانگیر اقبال «رئیس گروه دانشگاه فارسی كشمیر هند» به گفتگو پرداختیم. همچنان میزبان كشورهای دیگر نیز خواهیم بود.


برنامه رادیویی «مرز شیشه ای» به مدیریت گروه فضای مجازی و به تهیه كنندگی فاطمه شهبندی، با اجری حمیدرضا قادری، به آیتم سازی زینب كلاته و به نویسندگی شیرین بغدادی از ساعت 21:30 روی موج اف ام ردیف 88 مگاهرتز از آنتن رادیو جوان پخش می شود.


مخاطبین عزیز می‌توانند با سامانه پیامكی 30000881 با این برنامه و دیگر برنامه‌های رادیو جوان در ارتباط باشند. و همچنین علاقه مندان می توانند شبكه رادیویی جوان را از طریق گیرنده‌های دیجیتالی، رادیونما، اپلیكیشن ایرانصدا و آدرس اینترنتی radiojavan.ir دریافت كنند.

دسترسی سریع
مرز شیشه ای