كتابخند پنج شنبه و جمعه از ساعت 12:30 به مدت 15 دقیقه

رادیو جوان

كتابخند

بررسی آثار احمد دهقان، یكی از مهترین نویسنده های دفاع مقدس

فرزام شیرزادی، كارشناس حوزه كتاب، در بخشی از برنامه كتابخند از رادیو جوان، درباره احمد دهقان و كتاب «سفر به گرای 270 درجه» صحبت كرد.

1401/04/11
|
13:09
|

فرزام شیرزادی در مورد این نویسنده گفت:
رمان دیده شده و خوانده شده و جایزه گرفته، درباره جنگ عراق علیه ایران به نام «سفر به گرای 270 درجه»، از كارهای اولیه و خواندنی احمد دهقان است.
احمد دهقان نویسنده‌ای است كه خودش سال‌ها در جنگ بوده و جزء رمان و داستان درباره جنگ، چیز دیگری ننوشته است.

در واقع احمد دهقان را شاید بشود یكی از مهم‌ترین نویسنده‌هایی دانست كه در مورد جنگ ایران و عراق داستان‌ها و رمان‌های متعددی نوشته است.
یكی از داستان‌هایی كه طیف مخاطبان مختلفی را در بر می‌گیرد همین رمان «سفر به گرای 270 درجه» است.

رمان با یك سبك خاص با روایت نسبتا جذاب از جنگ توانسته مورد توجه قرار بگیرد و جوایز متعددی مثل جایزه بیست سال داستان نویسی، جایزه چهارمین دوره انتخاب كتاب سال دفاع مقدس از آن خودش كند.

ویژگی مهم كتاب این است كه روایت از جانب نویسنده، آقای احمد دهقان مستندگونه است و نویسنده از مشاهدات و تجربه‌های خودش از زمان جنگ بهره برده است و تلاش كرده است كه آن را با تكنیك داستانی پركشش و جذاب و خواندنی برای مخاطب بنویسد.
رمان، داستان سفر یك نوجوان به نام ناصر است كه به جبهه‌های جنگ می‌رود و ماجراهایی كه آنجا برایش اتفاق میفتد را روایت می‌كند.


برنامه كتابخند به معرفی كتاب می‌پردازد اما در قالب و نگاهی متفاوت و خارج ازكلیشه‌های مرسوم. این برنامه پنج‌شنبه و جمعه از ساعت 12:30 به مدت 15 دقیقه از شبكه رادیویی جوان، موج FM ردیف 88 مگاهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
كتابخند