رادیوم شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو جوان

راديوم

انقلاب سبز کشاورزی!

در برنامۀ رادیوم همراه با سارا ثالثی، متخصص فناوری، دربارۀ قحطی و گرسنگی بر اثر کمبود غذا در جهان صحبت کردیم.

1400/04/19
|
11:45

مهمان برنامه، سارا ثالثی، پروندۀ ویژۀ رادیوم را بررسی کرد و برای شروع گفت: غذا برای همۀ انسان‌های کرۀ زمین کافی نیست و این سه دلیل دارد. دلیل اول رشد جمعیت بر اثر بالا رفتن سطح بهداشت عمومی و رواج شهرنشینی است. مورد بعدی کاهش منابع آب و فقیر شدن خاک برای کشاورزی است و در نهایت دلیل اصلی این است که ما محصولی کلیدی مثل گندم را سال‌هاست اهلی کرده‌ایم و این کار به ضرر گیاه است، زیرا تنوع آن کم و در نتیجه بسیار آسیب پذیر شده است. در مقابل علف‌های هرز و آفت‌ها بسیار قوی شده‌اند.

وی در ادامه از دو منظر راه حل‌های موجود را بررسی کرد. یک راه حل مشخص این است که از این سیاره به سیارۀ دیگری مثل مریخ کوچ کنیم که این روش بسیار سخت و پرهزینه است. در آن سمت ماجرا مهندسان ژنتیک راه حلی بسیار ساده و امتحان شده‌ای ارائه می‌دهند و آن این است که گیاهی مطلوب تولید کنیم.

در دهۀ 1940 در مرکز تحقیقات گندم مکزیک، گروهی از دانشمندان به سرپرستی دکتر نورمن بورلاگ به روی گندم و تولید گندمی مطلوب کار می‌کردند. بعد از گذشت 10 سال گندمی تولید شد که قد بلندی نداشت تا بر اثر وزش باد بریزد، اما در عوض تعداد دانه‌های گندم بیش‌تر شد. به این صورت گندمی با عنوان گندم‌های پا کوتاه تولید شد.

سارا ثالثی برای بیان تاثیر مثبت و اثرگذار تولید این گندم‌ها، به قحطی دهۀ 1960 که دامان هند و پاکستان را گرفته بود اشاره کرد و ادامه داد: در همان سال‌ها دکتر نورمن بورلاگ، رئیس برنامۀ اصلاح بین‌المللی گندم بود و استفاده از این گندم را به این کشورها پیشنهاد کرد و متاسفانه با مقاومت مردم در برابر استفاده از این بذرها به جای بذرها و روش ستنی روبه‌رو شد. بعد از گذشت یک سال به دلیل گرسنگی، مردم در برابر این پیشنهاد سرخم کردند و به کشت بذرهای گندم پا کوتاه روی آوردند. نتیجه حیرت‌آور بود. ارقام تولید اولیۀ گندم پا کوتاه از ارقام کل تولید گندم در هند بیشتر بود و جالب‌تر اینکه نرخ تولید گندم از رشد جمعیت پیشی گرفت؛ به طوری که این دو کشور که روزی وارد کنندۀ گندم بودند به صادر کنندۀ این محصول تبدیل شدند.

وی تاکید کرد این را در نظر بگیرید که این گندم‌ها دستکاری ژنتیک نشده بودند و روش طبیعی انتقال ژن به بهبود آن کمک کرده بود. به این صورت که دانۀ گندم‌هایی را که قد بلندی داشتند اما بذرشان قوی بود، با دانه‌هایی که محصولشان گندم‌های کوتاه قد بود به اصطلاح پیوند دادند و در نتیجه‌ گندمی تولید کردند که بذر مقوی‌ و قد کوتاه دارد. شایان ذکر است که بگویم تا کنون هیچ مقاله‌ای دال بر مضر بودن محصولات اصلاح شده منتشر نشده است. کمترین سودی که این محصولات به ما می‌رسانند این است که دیگر لازم نیست از آفت‌کش‌ها و سم‌ها استفاده کنیم.

سردبیر این برنامه احسان مهرجو، مجری سیاوش صفاریان‌پور و تهیه کنندۀ آن شایان بهلولی بود.

دسترسی سریع
رادیوم