دادرسانه شنبه از ساعت 22:00 به مدت 50 دقیقه

دادرسانه، شنوای صدای مطالبه‌گران

چند سالی است كه رادیو جوان با هدف شفاف‌سازی و رسیدگی به مطالبات مردمی برنامه دادرسانه را روی آنتن می‌برد. برنامه ای كه با گذشت دو سال صدای مطالبه گر مردم شده و به دنبال گفتمان سازی و تبیین مطالبه گری صحیح است.

1401/05/25
|
17:48
|

سعید مخدومی سردبیر برنامه دادرسانه درباره هدف این برنامه گفت: این برنامه با محوریت مبارزه با فساد و مطالبات مردمی روی آنتن می‌رود. در هر برنامه دادرسانه پرونده تخلفی در یكی از نقاط كشور، روی میز قرار می‌گیرد و سپس مناظره‌ای بین یك مطالبه‌گر و مسئولینی مرتبط با آن موضوع، شكل می گیرد. در ادامه مطالبه‌گر سوالات و دغدغه‌هایی را مطرح می‌كند و مسیولینی كه مرتبط با موضوع هستند در چالش پاسخگویی به ایرادات وارد شده قرار می‌گیرند.
مخدومی در مورد تاثیرات این برنامه در جامعه عنوان كرد: در این دوسالی كه از برنامه دادرسانه گذشته است بیش از 60 پرونده فساد را بررسی كردیم و در طی این دوسال توانستیم با ورود به بعضی ازموضوعات و پیگیری آنها پرونده را به جریان قضایی وارد كنیم و یا اگر پرونده ای در جریان است به نتیجه رسیدن آن كمك كنیم.
وی در مورد استقبال مردمی از این برنامه گفت: برنامه دادرسانه رادیو جوان در بین مردم و به خصوص مطالبه گران استقبال بی نظیری داشته كه انعكاس این برنامه را در به وفور در فضای مجازی می توان مشاهده كرد. صفحات بسیاری در فضای مجازی به نام دادرسانه وجود دارد كه هر كدام مربوط به یك شهر یا استان می شود و همه این صفحات منعكس كننده تخلفات و یا فسادهای موجود در شهرشان شده‌اند. امیدواریم كه این مسیر برنامه دادرسانه ادامه‌‌دار باشد و درهفته‌های آتی بتوانیم برنامه‌های پرچالش و با اثرگذاری بالاتری داشته باشیم.
دادرسانه به تهیه كنندگی قاسم اورنگی و اجرای حمید ترابیان، روزهای شنبه از ساعت 22 روی آنتن رادیو جوان می‌رود.

دسترسی سریع
دادرسانه