آفساید شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

آفسايد

علی کفاشیان در گفتگو با رادیو جوان مطرح کرد : در زمان من هم قانون را دوز می زدیم

علی کفاشیان رییس اسبق فدراسیون فوتبال در مورد هشدار AFC برای حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا با برنامه آفساید رادیو جوان گفتگو کرد.

1400/10/04
|
14:44

علی کفاشیان رییس اسبق فدراسیون فوتبال در مورد هشدار AFC برای حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا با برنامه آفساید رادیو جوان گفتگو کرد.

علی کفاشیان در پاسخ به این سوال که چند سال است مسئولین فدراسیون با جعل اسناد سعی می‌کنند کنفدراسیون فوتبال آسیا را دور بزنند گفت :
بحث موجود بحث دروغ گفتن نیست ، در حال حاضر ای اف سی شرایط و قوانینی را تدوین می‌کند که باشگاه‌ها با رعایت آنها حرفه‌ای شوند و برای این کار موارد زیادی لازم است که باید توسط مدیریت باشگاه و فدراسیون انجام شود . اگر ما بر اساس قوانین ای اف سی جلو نرویم و هر بار این شرایط را از سر خود باز کنیم، ای اف سی نیز متوجه خواهد شد و این شرایط بوجود خواهد آمد.
کفاشیان در پاسخ به سوال حسن اسماعیل پور مجری برنامه که پرسید این قوانین و شرایط سالهاست که از طرف ای اف سی گفته شده اما چرا از طرف فدراسیون نشینان درست نشده گفت :
یکی از دلایل این است که اقدام محکمی برای تغییر شرایط برداشته نشده و دلیل دیگر نیز این است که هر مدیری در ابتدای کار درگیر مسائل مختلفی مثل بدهی ها و عدم تسلط بر کارهاست و تا به خودش بیاید دورانش تمام شده وعوض خواهد شد. در نتیجه مدیران روی برنامه ریزی بلند مدت تمرکز نخواهند داشت و باید یک نهادی مسئول پیگیری این کار شود.
مثلا در بحث تبلیغات، سازمان لیگ قرار است متولی این کار باشد هر کسی یک نظری دارد و میخواهد بر اساس سلیقه خودش کار را انجام دهد و این مانع شکل گیری صحیح قوانین و مدیریت بر آنهاست.
ما در مواردی باید قوانین را اصلاح کنیم و در مواردی باید بدنه و ساختار باشگاه را درست کنیم تا به مسیر حرفه ای برسیم. وقتی درامدزایی مشخصی ندارند و این مسائل نیز حل نمی شود، باشگاه‌ها نیز نمی‌تواند مجوز حرفه‌ای بگیرند.

کفاشیان در ادامه با بیان این که در زمان من نیز دور زدن قوانین بوده است گفت: در آن زمان تلاشهای بسیاری برای برطرف کردن این موانع کردیم، اما به دلیل مشکلات مختلف این کار صورت نپذیرفت. بر حسب وظیفه این کار باید با پیگیری سازمان لیگ و فدراسیون انجام شود اما زمانی که باشگاه ها دچار مسائل حاشیه ای هستند و از طرف وزارت ورزش نیز حمایت می شوند، زور ما به باشگاه‌ها نمی رسید. در حال حاضر نیز تا به اصطلاح زور بالای سر این دو باشگاه نباشد تغییری انجام نمی شود.
البته این مسئله تنها مسئله ایران نیست بلکه دیگر کشورها نیز درگیر آن هستند و باید با صحبت کردن با ای اف سی و تغییر بعضی شرایط آن را حل کرد.
وی در مورد اینکه چند درصد کارهای فدراسیون در گذشته و حال با دور زدن قانون پیش می‌رود پاسخ داد:
این سوال را به طور مشخص نمی توانم پاسخ دهم اما در زمان من نیز کارهایی را مجبور بودیم که با دور زدن قانون انجام دهیم .
به طور مثال از 14 سال پیش این موضوع مطرح بود که فدراسیون فوتبال یک نهاد مستقل غیر دولتی است اما هنوز درگیر این مسئله هستیم. الان باید به ای اف سی بگوییم ما مستقل غیر دولتی هستیم، اما در داخل کشور دولتی هستیم. شما با همین نمونه می‌توانید مشکلات باشگاه‌ها را نیز متوجه شوید.

درپایان کفاشیان در مورد اینکه آیا حذف شدن این دو باشگاه مشکلات را حل خواهد کرد یا نه اظهار داشت:
این قضیه باید ریشه ای درست شود، در حال حاضر استقلال و پرسپولیس در بسیاری از فاکتورهای اعلام شده از طرف ای اف سی رتبه اول را دارند و خود ای اف سی نیز دوست ندارد که این دو باشگاه را حذف کند. اما مشکلاتی که امروز با آن رو به رو هستیم مسائلیست که از دست مدیریت دو باشگاه خارج است. دقیقا مثل مشکل استقلال فدراسیون که نیاز به تصویب آن در مجلس و حمایت دولت دارد و تا قبل از تعلیق شدن فدراسیون باید آن را انجام دهیم .
متاسفانه اگر مهلت دوباره ای به این دو باشگاه داده شود، مسائل حل نشده باقی می مانند.

دسترسی سریع
آفساید