آفساید شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

آفسايد

فوتبال ایران نیازمند خانه تکانی

کارشناس فوتبال برنامۀ آفساید بر این باور است شخصیت مربی نحوۀ رفتار بازیکن در زمین را مشخص می‌کند.

1399/06/02
|
18:52

با گذشت نوزده دوره از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران، شخصیت قهرمانی برخی تیم‌های حاضر در لیگ برتر آن‌چنان ایدئال هواداران نیست. از همین رو برنامۀ آفساید رادیو جوان در گفتگو با پیروز قربانی به بررسی این موضوع پرداخت.

آقای قربانی در این گفت و شنود تلفنی با اشاره به اینکه شخصیت قهرمانی هر تیم را مربی تیم مشخص می‌کند گفت: «متاسفانه در حال حاضر برخی نام‌های ایرانی که بر صندلی مربیگری تکیه زده‌اند از شخصیت بالایی برخوردار نیستند که این رخداد روی رفتار بازیکن تاثیر مستقیم دارد». ایشان در ادامه یکی دیگر از عوامل نامنظمی در عرصۀ فوتبال را فرهنگ پایین هواداری و انواع فحاشی‌ها در فضای ورزشگاه‌ها دانست و گفت: «متاسفانه برخی مربیان خارجی نامدار و بعضا برخی مربی‌های داخلی از هوادار به عنوان وسیله استفاده می‌کنند که این عامل نیز در تشنج فضاهای ورزشی نقش بسزایی دارد».

قربانی این را هم اضافه کرد که با روی کارآمدن مدیران نالایق در تیم‌ها و باج دادن به مربی‌ها شخصیت واقعی مربی زیر سوال می رود که اگر این روند اصلاح نشود در آینده‌ای نزدیک فوتبال ایران دچار اختلالات اساسی خواهد شد.

پس از گفتگوی دو سرمربی استقلال و پرسپولیس مبنی بر تعویق زمان شهرآورد تهران در مرحلۀ نیمه نهایی جام حذفی، سازمان لیگ خبر داد این بازی بدون تغییر خاصی در روز چهارشنبۀ این هفته در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی تهران برگزار می‌شود.

برنامۀ آفساید هرروز ساعت یازده صبح به تهیه‌کنندگی مژده تهرانی و گویندگی حسن اسماعیلپور با بررسی رویدادهای ورزشی برگزار می‌شود.

دسترسی سریع
آفساید