آفساید شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

آفسايد

شهرآورد و داور خارجی

پس از قرعه كشی نیمه نهایی جام حذفی و تقابل استقلال و پرسپولیس، زمزمۀ قضاوت این بازی با داور خارجی قوت گرفته است.

1399/05/26
|
15:00

با اتمام لیگ برتر فوتبال و تعیین قهرمان و تیم‌های سقوط كننده، گلایه‌ها از داوری به اوج خود رسیده است. در این میان هم با نزدیك شدن به موعد بازی استقلال و پرسپولیس در جام حذفی، از هم اكنون زمزمه‌هایی از قضاوت داوری خارجی در نود و سومین شهرآورد تهران شنیده می‌شود. از همین رو آفساید رادیو جوان در گفتگو با علی خسروی، پیشكسوت داوری، به تحلیل این موضوع پرداخت.

آقای خسروی در این گفت و شنود رادیویی با اشاره به اینكه احترام داوری‌ها در لیگ فوتبال ایران رعایت نمی‌شود گفت: سرمربیان تیم‌های لیگ برتری هرگونه كم كاری بازیكنان خود در زمین كسب موفقیت را به گردن داورها می‌اندازند كه این موضوع اصلا شایستۀ لیگ ایران نیست.

آقای خسروی شجاعت داوران ایرانی را عاملی مهم در موفقیت این قشر دانست و گفت: داوری كه در دقایق ابتدایی بازیكن خاطی را اخراج و در دقایق پایانی پنالتی را می‌برد، شایستۀ ستایش است و بحث داور خارجی برای شهرآورد تهران اصلا زیبنده نیست و این كار تمسخر فدراسیون فوتبال را در مجامع بین‌المللی در پی خواهد داشت.

این كارشناس پیشكسوت داوری فرهنگ سازی احترام به داور را لازمۀ فوتبال حرفه‌ای خواند و افزود: این كار ابتدا باید از داخل خود باشگاه‌ها آغاز شود تا بازیكن با الگو برداری از مدیریت بتواند احترام به داور را در زمین عملی كند.

در ادامۀ رقابت‌های لیگ برتر فوتبال هم در هفتۀ ماقبل پایانی، یاران فرهاد مجیدی در ورزشگاه خالی از تماشاگر نتوانستند از سد آهنین پیكان عبور كنند و كسب سهمیۀ لیگ قهرمانان آسیا به هفتۀ آخر موكول شد. پرسپولیس قهرمان هم در بازی‌ای پرگل و دیدنی در ورزشگاه سیرجان مقابل گل گهر این شهر به تساوی سه بر سه دست یافت.

برنامۀ آفساید هر روز ساعت یازده صبح به تهیه‌كنندگی مژده تهرانی و حسن اسماعیلپور با مرور اخبار داغ ورزشی از رادیو جوان پخش می‌شود.

دسترسی سریع
آفساید