آفساید شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

آفسايد

شهرآورد و داور خارجی

پس از قرعه کشی نیمه نهایی جام حذفی و تقابل استقلال و پرسپولیس، زمزمۀ قضاوت این بازی با داور خارجی قوت گرفته است.

1399/05/26
|
15:00

با اتمام لیگ برتر فوتبال و تعیین قهرمان و تیم‌های سقوط کننده، گلایه‌ها از داوری به اوج خود رسیده است. در این میان هم با نزدیک شدن به موعد بازی استقلال و پرسپولیس در جام حذفی، از هم اکنون زمزمه‌هایی از قضاوت داوری خارجی در نود و سومین شهرآورد تهران شنیده می‌شود. از همین رو آفساید رادیو جوان در گفتگو با علی خسروی، پیشکسوت داوری، به تحلیل این موضوع پرداخت.

آقای خسروی در این گفت و شنود رادیویی با اشاره به اینکه احترام داوری‌ها در لیگ فوتبال ایران رعایت نمی‌شود گفت: سرمربیان تیم‌های لیگ برتری هرگونه کم کاری بازیکنان خود در زمین کسب موفقیت را به گردن داورها می‌اندازند که این موضوع اصلا شایستۀ لیگ ایران نیست.

آقای خسروی شجاعت داوران ایرانی را عاملی مهم در موفقیت این قشر دانست و گفت: داوری که در دقایق ابتدایی بازیکن خاطی را اخراج و در دقایق پایانی پنالتی را می‌برد، شایستۀ ستایش است و بحث داور خارجی برای شهرآورد تهران اصلا زیبنده نیست و این کار تمسخر فدراسیون فوتبال را در مجامع بین‌المللی در پی خواهد داشت.

این کارشناس پیشکسوت داوری فرهنگ سازی احترام به داور را لازمۀ فوتبال حرفه‌ای خواند و افزود: این کار ابتدا باید از داخل خود باشگاه‌ها آغاز شود تا بازیکن با الگو برداری از مدیریت بتواند احترام به داور را در زمین عملی کند.

در ادامۀ رقابت‌های لیگ برتر فوتبال هم در هفتۀ ماقبل پایانی، یاران فرهاد مجیدی در ورزشگاه خالی از تماشاگر نتوانستند از سد آهنین پیکان عبور کنند و کسب سهمیۀ لیگ قهرمانان آسیا به هفتۀ آخر موکول شد. پرسپولیس قهرمان هم در بازی‌ای پرگل و دیدنی در ورزشگاه سیرجان مقابل گل گهر این شهر به تساوی سه بر سه دست یافت.

برنامۀ آفساید هر روز ساعت یازده صبح به تهیه‌کنندگی مژده تهرانی و حسن اسماعیلپور با مرور اخبار داغ ورزشی از رادیو جوان پخش می‌شود.

دسترسی سریع
آفساید