آفساید شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

آفسايد

یک بام و دوهوا مالیات برای فوتبالیست ها

رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال معتقد است سازمان مالیات برای فوتبالیست ها استثناء قائل است

1399/05/20
|
13:12

انباشت بدهی‌های سنگین، ممنوع الخروج شدن از کشور مشکلات مالیاتی است که بازیکنان داخلی و خارجی روی دست باشگاه‌ها می‌گذارند و باعث میشود انباشت پرونده‌های انضباطی در فدراسیون فوتبال بیشتر شود. از همین رو آفساید امروز رادیوجوان در گفتگو با آقای شاه‌حسینی رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به واکاوی این موضوع پرداخته است.
آقای شاه حسینی در این گفتگو با اشاره به اینکه باشگاه‌ها برای فرار مالیاتی در قرارداد اصلی مبلغ کمتری نسبت به اصل قرارداد را ثبت می‌کردند گفت: این تفاوت فاحش در اختلاف قیمت برای پرداخت نکردن مالیات است که این موضوع خلاف و ضعف قانون است. آقای شاه حسینی در ادامه گریزی هم به مسامحه اداره مالیات با برخی بازکنان زد وگفت: در این موارد اداره مالیات به برخی از این بازکنان سخت نمیگرد و برای دریافت مالیات فشاری مضاعف نمی‌آورد.
رئیس سابق کمیته انضباطی همچنین ادامه داد: اگر در فوتبال هم مثل کارمندان و بقیه شاغلین در کشور مالیات اخذ می‌شد این انباشت مالیات هم اکنون در باشگاه‌ها سنگینی نمیکرد. سوء مدیریت و کم‌کاری از سوی باشگاه‌ها هم دیگر عامل مشکل در این زمینه است که آقای شاه‌حسینی معتقد است باید رفع شود.
در ادامه اسماعیلپور به استناد به گفته برخی خبرنگاران مبنی بر ورود آقازاده ها در جلوگیری از ممنوع الخروجی بازیکنان بدهکار گفت این مسئله به اثبات رسیده و شاه حسینی هم با تایید براین موضوع گفت: این موضوع خلاء قانونی است که باید از طرف مراجع ذیصلاح مرتفع شود.


دسترسی سریع
آفساید