آفساید شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

آفسايد

ضعف نظارت بر عملکرد فدراسیون فوتبال

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال تهران بر این باور است ریخت و پاش‌های بی‎حساب و کتاب در تیم‌های فوتبال به علت ضعف نظارت در فدراسیون فوتبال است.

1399/05/12
|
14:07

با توجه به قراردادهای سنگین بازیکنان و مربیان لیگ برتری در فوتبال کشورمان و کوهی از این دست شکایت‌ها در فیفا و ای اف سی، آفساید رادیوجوان در گفتگو با امیررضا واعظ‌آشتیانی، مدیرعامل سابق باشگاه استقلال، به بررسی این موضوع پرداخت.

آقای واعظ آشتیانی یکی از مهمترین آفت‌های گریبانگیر تیم‌ها در این سال‌های اخیر را رعایت نکردن نظم و انضباط در فدراسیون فوتبال برشمرد و افزود: به علت کاستی‌ها در امر نظارت بر عملکرد تیم‌ها، مدیران باشگاه‌ها بودجۀ بدون حساب کتاب خرج می‌کنند و به صرف نتیجه گرایی، به دنبال لاپوشانی در مدیریت خود هستند.

مدیرعامل سابق استقلال گریزی هم به وزارت ورزش زد وگفت: متولی نظارت در ورزش مخصوصا فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش است که متاسفانه این نهاد هم در امر نظارت عملکرد مطلوبی ندارد. واعظی آشتیانی با اعلام اینکه هزینۀ بی‌خردی مدیران نتیجه‌گرا را فقط باید بیت المال بپردازد گفت: در این سال‌ها افراد ناشناس در قالب مدیران می‌آیند، اما باگذشت مدتی محدود با دریافت احکام بهتر از باشگاه ها می‌روند که این ورود و خروج تنها بدهی‌های سنگین برجای می‌گذارد و نتیجه‌ای برای باشگاه ندارد.

واعظ آشتیانی همچنین ظرفیت استفادۀ باشگاه‌ها از بازیکنان امید را ظرفیتی بالا دانست و گفت: یعقوب کریمی، از امیدهای این باشگاه، زمانیکه از استقلال جدا شده، به بزرگسالان اضافه شده، اما چندی بعد با قراردادی دومیلیاردی دوباره به استقلال آمده! مدیرعامل سابق آبی‌های تهران با ذکر این مورد افزود: این دست قراردادها در خلا نظارت قانونی رخ می‌دهد که فدراسیون باید به فکر ترمیم آن باشد.

برنامۀ آفساید هر روز ساعت یازده به تهیه‌کنندگی مژده تهرانی و گویندگی حسن اسماعیلپور با مرور اخبار داغ ورزشی از رادیو جوان پخش می‌شود.

دسترسی سریع
آفساید