آفساید شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

آفسايد

هجمه‌ها علیه داوری

باتوجه به مشخص شدن قهرمان لیگ برتر، اغلب تیم‌ها برای توجیه ناکامی خود داوری را مقصر می‌دانند.

1399/05/08
|
14:15

با این که لیگ برتر امسال هنوز به پایان نرسیده، قهرمان نوزدهمین دوره در فاصلۀ چند روز تا پایان رسمی آن مشخص شده است. با وجود این برخی تیم‌های مدعی و پایین جدولی دیواری کوتاه‌تر از داوری برای توجیه ناکامی این فصل خود پیدا نکرده‌اند. از همین رو آفساید رادیوجوان در این باره به گفتگو با علی خسروی، پیشکسوت داوری، پرداخت. آقای خسروی در این گفتگو با اشاره به اینکه حجم تهمت‌ها و ناروایی‌ها به جامعه داوری در این روزها به اوج خودش رسیده افزود: «در فوتبال امروز تاب تحمل فوتبالیست‌ها و به تبع آن مربیان به شدت پایین آمده است و آنها برای توجیه ناکامی خود مشکلات را برگردن داورها می‌اندازند».

آقای خسروی همچنین با اشاره به اینکه حقوق و دستمزد داورها به شدت پایین است، گفت: «فدراسیون باید برای افزایش حقوق داورها دنبال چاره‌ای اساسی باشد که داور حداقل از بابت مسائل مالی دغدغه‌ای برای حضور در میدان مسابقه نداشته باشد». این پیشکسوت داوری انجام ندادن آزمایش کرونا قبل از هربازی را یکی دیگر از مسائل به هم ریختگی داورها دانست و گفت: «طبق مصوبۀ ستادکرونا باید از داوران هم قبل از هربازی آزمایش انجام شود که در حال حاضر این کار صورت نمی‌گرد».

آقای خسروی کم توجهی به کمیتۀ داوران و دپارتمان داوری را یکی دیگر از مشکلات جامعه قضاوت فوتبال دانست و گفت: با گذشت چندماه هنوز آقای سفیری در قامت سرپرست مشغول ادای وظیفه است که طبق قانون نباید بیش از سه ماه سرپرست باشد که این زمان فراتر از سه ماه رفته و رئیس فدراسیون باید هر چه سریعتر وضعیت سرپرستی را به حکم رسمی تغییر دهد که رئیس کمیتۀ داوران با پشتوانۀ محکم به رسیدگی امور داوری بپردازد».

برنامۀ آفساید هر روز ساعت یازده به تهیه‌کنندگی مژده تهرانی و گویندگی حسن اسماعیلپور با مرور اخبار داغ ورزشی به روی آنتن رادیوجوان می‌رود.

دسترسی سریع
آفساید