آفساید شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

آفسايد

برنامه «آفساید» حافظ منافع علاقه‌مندان و تماشاگران ورزش است


برنامه «آفساید» از برنامه های جنجالی چند سال اخیر رسانه ملی بوده است كه با توجه به موضوعاتی كه در حوزه ورزش مطرح می‌كند، حواشی متعددی از سوی افراد و سازمان‌ها پیرامون برنامه و مجری آن مطرح شد و به همین دلیل مدیر شبكه جوان، در برنامه سه‌شنب

1400/12/27
|
23:46


علیرضا مقصودی با بیان اینكه برنامه «آفساید» نگاه مخاطبان را جذب و سیاست‌های كلان شبكه را اجرا می‌كند، درباره اتهام رنگی بودن به برنامه «آفساید»گفت: بحث رنگی بودن و مواردی این چنین را نه تنها به مجریان و برنامه‌های صدا و سیما كه بعضی افراد سیاسی هم وارد می‌كنند. ولی اگر كسی می‌خواهد بفهمد ما چه رنگی هستیم؟ رنگ مردم هستیم.
وی ادامه داد: سیاست ما در رادیو و رادیو جوان این است كه بتوانیم آن چیزهایی كه مانع حال خوب مردم در حوزه ورزش می‌شود را مطرح كنیم. ورزش ساحت بزرگی است كه باید از ساحت سیاست جدا باشد. البته اكنون در دنیا هم می‌بینیم همان‌هایی كه می‌گفتند ورزش از سیاست جداست، روسیه را تحریم كرده‌اند و كشورهایی كه 81 نفر را درروز اعدام كردند تكریم می‌كنند، اما در داخل كشور هر جا كه سیاست دخالت كند ما مانع می‌شویم»

مقصودی با بیان اینكه منش شبكه جوان نیز به گونه‌ای نیست كه مسئولین جرات كنند به ما زنگ بزنند و بگویند چه كاری انجام بدهیم یا ندهیم گفت : ما معتقدیم آن چیزی كه باعث حال خوب مردم می‌شود، باید روی آنتن مطرح شود. اگر ورزشی بیاید كه حال تماشاگر را خراب كند و فرد دچار مشكلات عدیده رفتاری شود، آن ورزش مقبول رادیوجوان و شنوندگان آن نیست.
مدیر شبكه جوان ادامه داد: ممكن است در این میان، از صحبت‌ها برداشت دیگری شود. همه ما قابل نقد هستیم و اگر شنوندگان و اهالی ورزش تا ما را نقد نكنند، ما اصلاح نمی‌شویم. اما روح حاكم بر شبكه رادیویی جوان و برنامه «آفساید» این است كه ما باید در ورزش عدالت را پیاده كنیم تا به نقاط محروم و غیرمحروم توجه شود و همه از امكانات استفاده كنند.

مقصودی با اشاره به اینكه با فشارهای احتمالی از سوی وزارت‌خانه و مدیران ورزشی به برنامه آفساید، شبكه جوان به هیچ وجه پشت «آفساید» را خالی نمی‌كند گفت: بعد از انقلاب در رشته‌های مختلف غیرفوتبالی و در ورزش بانوان پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌ایم. از معلم‌های روستایی تا افراد مشغول در وزارت خانه و فدراسیون‌ها برای ارتقای ورزش زحمت كشیده‌اند. اما این پیشرفت‌ها دلیل بر نادیده گرفتن بدی‌ها و نقد نكردن نیست. ما رسانه طرف مردم هستیم و حتا از خودمان هم طرفداری نمی‌كنیم.
همچنین وی افزود: ما نقد می‌كنیم اما در ژورنالیستی گرفتار نمی‌شویم و حرف‌های رنگی و حرف‌های زرد نمی‌زنیم ما در سمتی ایستاده‎ایم كه مردم آن سمت ایستاده‌اند. افرادی كه متولی ورزش هستند، باید جنبه عمومی ورزش را رعایت كنند و اگر خلاف این را انجام دهند، نقد می‌كنیم.»
مدیر شبكه رادیویی جوان با تاكید بر اینكه نقد شنوندگان روی را باید پذیرفت و رضایت آنها را جلب كرد ادامه داد: «ما به شنوندگان و علاقه‌مندان ورزش قول می‌دهیم كه در رادیو جوان حافظ منافع آنها هستیم. هر چند كه خالی از اشكال و نقد نیستیم و به اعتقاد من سال آینده باید سال روستاها و شهرستان‌ها باشد و از ورزشكاران این مناطق در ساحت رسانه بگوییم و آنها را واضح‌تر نشان دهیم.»

دسترسی سریع
آفساید