آفساید شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

آفسايد

ملی پوشان انتصابی مشكل استراتژیك ورزش ایران

به گزارش روابط عمومی رادیو جوان، مجید حاتمی در گفت‌وگو با برنامه آفساید درباره درس نگرفتن بازیكنان و مدیران فدراسیون‌ها از چرخه تكراری و حذف‌های پشت هم، گفت: «ما در ورزش‌مان، مشكل مدیریت استراتژیك داریم.

1400/12/17
|
11:47

مجید حاتمی در گفتگو با برنامه آفساید رادیو جوان گفت : اینكه ما می‌گوییم چون رسانه‌ها و مردم اصرار به برگزاری مسابقه انتخابی دارند و هر كس از مسابقه انتخابی خارج می‌شود ملی‌پوش ماست، حتا اگر ببازد و در همان دور اول حذف شود، در مسابقات جهانی و آسیایی نتیجه مطلوب را نمی‌گیریم.»
وی درباره اینكه سال‌هاست در رشته‌هایی مثل تنیس و تنیس روی میز، ورزشكاران ثابتی در چرخه انتخابی قرار دارند كه به مسابقات جهانی و آسیایی می‌روند و در همان دور اول حذف می‌شوند، گفت: «به جایی می‌رسیم كه شكست‌های ما به تورنمنت‌های معمولی می‌رسد.
مثلاً نوشاد عالمیان در دور اول مسابقات عمان، حذف شده است و ما همچنان معتقدیم چون او نفر اول رنكینگ است، می‌تواند در همه تورنمنت‌ها موفق شود. او اكنون ملی پوش انتصابی این رشته است.»
او ادامه داد: «ما می‌دانیم كه این افراد در داخل كشور، نفر اول رشته‌های خودشان هستند اما در مسابقات جهانی و آسیایی نتیجه نمی‌گیرند.
مدیریت استراتژیك ورزش در این زمان ورود می‌كند و وقتی می‌داند كه نفرات اول نمی‌توانند در این مسابقات به موفقیت برسند، افراد جوان‌تر را اعزام می‌كند تا تجربه جدید كسب كنند.»
ورود مدیریت استراتژیك به ورزش
حاتمی درباره این تكرار و اینكه دیگر كسی پدیده رقابت‌ها نمی‌شود، گفت: «در رشته‌های مختلف مثل جودو و كشتی هم داشتیم. من نظرم این است كه به جای این افراد، جوان‌ترها به مسابقه بروند.
نكته مهم این است كه وقتی می‌گوییم یك نفر اول می‌شود و نباخته است، چه دلیلی داشته است؟
دلیل مهم آن، تجربه زیاد و میدان دادن به او بوده كه موجب چنین دستاوردی شده است. حالا باید این فرصت را در اختیار دیگران قرار بدهیم و هزینه‌های اعزامی را صرف آموزش كرد.»
وی ادامه داد: «وقتی مدیران اجرایی می‌بینند ما در یك رشته ورزشی نمی‌توانیم موفق شویم، نباید ورزشكار اعزام كنند. باید هزینه آن را در همان رشته صرف آموزش كنند.
مثلاً می‌شود هزینه اعزام را به ورزشكارهای محروم همان رشته در مناطق مختلف، اختصاص دهند.»
در این برنامه با محمدرضا احمدی نیز درباره این موضوع صحبت شد و اخبار فوتبال خارجی بررسی شدند.
آفساید، شنبه تا چهارشنبه از ساعت یازده صبح به مدت 30 دقیقه به طور زنده از رادیو جوان پخش می‌شود.
پایان پیام

دسترسی سریع
آفساید