تماشاخانه پنج شنبه ها از ساعت 17:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

تماشاخانه

از خانه ی عروسك تا موشمرگی

گفتگو با عوامل نمایش های روی صحنه در برنامه تماشاخانه

1401/11/30
|
07:21
|

شقایق عزیزی بازیگر نمای موشمرگی در گفتگو با تماشاخانه رادیو جوان گفت : دلیل انتخاب متن و كار با آقای محب علی تماشای سایر آثار این كارگردان بود. ایشان كارنامه ی موفقی در زمینه نمایش داشتند. عزیزی در ادامه افزود : همچنین نمایشنامه موشمرگی را پیش از این خوانده بودم و بخاطر متن رئالیستی بودن آن این نمایش را برای بازی انتخاب كردم.
شقایق عزیزی در ادامه گفت : این نمایش با معضلات و اتفاق های روز جامعه ی ما همسو بود به خاطر همین من این متن را برای بازی انتخاب كردم چرا كه با تملم وجودم به عنوام یك زن و یك مادر آن را لمس كردم. عزیزی در پایان در در مورد تبلیغات این نمایش گفت :
با توجه به موضوع كار ترجیح دادیم هیچ پوستر تبلغاتی از ما منتشر نشود و علاقه مندان با حضور در سالن نمایش متوجه روایت موشمرگی شوند.

شقایق عزیزی در نقش الیزابت در پایان از علاقه مندان دعوت كرد با مراجعه به سایت تیوال بلیط این نمایش در سالن شهرزاد را خریداری كرده و به اجرای آن بنشینند.

در ادامه برنامه تماشاخانه حستن احمد خانی مهمان برنامه بود كه در مورد جدید ترین اثر نمایشی خود با نام مرد با مخاطبان سخن گفت. احمد خانی گفت :
این نمایش روایت زندگی جانباز اعصاب و روان است كه از چشم خیلی ها پنهان مانده است. احمد خانی در ادامه در مورد ژانر این اثر نمایشی صحبت كرد و گفت : اگرچه جنگ محوریت اصلی داستان است اما نمی توانم بگویم این یك اثر رئالیستی است. از نظر محتوایی نمایش مرد وابسته به قهرمان هایی است كه زندگی خود را تقدیم مردم كردند اما در نهایت چیزی جز تنهایی نصیبشان نشد چرا كه آن ها با خدا معامله كردند اگر چه ما مردم عادی به آن ها بدهكاریم...

نمایش مرد تا نیمه ی اسفند 1401 در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می رود.

برنامه تماشاخانه هر هفته پنجشنبه ها با اجرای لاله اكبری و عاصم حاصل مهری و با همراهی زهرا محسن زاده و تهیه كنندگی غزاله یراقی ساعت 17 روی آنتن می رود. علاقه مندان و هنرمندان برای ارتباط با برنامه می توانند از طریق شماره پیامك 30000881 با ما در ارتباط باشند.

دسترسی سریع
تماشاخانه