از ساعت به مدت

روی خط خبر چه خبر سکه های مجلس برای مهریه

"خط خبر" امروزاین خبرهارا بررسی کرد؛ تصویب طرح اصلاح قانون پرداخت مهریه در مجلس-کشف تخلفات مالیاتی به کمک سامانه نظام مالیاتی-توجه جهان به فعالیتهای خشونت آمیز عربستان سعودی به دنبال قتل جمال خاشقجی.

1397/08/01
|
18:30

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیوجوان؛"خط خبر" امروزاین خبرهارا بررسی کرد؛ تصویب طرح اصلاح قانون پرداخت مهریه در مجلس-کشف تخلفات مالیاتی به کمک سامانه نظام مالیاتی-توجه جهان به فعالیتهای خشونت آمیز عربستان سعودی به دنبال قتل جمال خاشقجی-شکست رکورد سفر به ایران توسط گردشگران جمهوری آذربایجان.


قانون درمورد تعیین سقف برای مهریه چه می گوید؟/شرایط پرداخت تمام و کمال مهریه توسط شوهر چیست؟ یکی از خبرهایی که امروز در خط خبر به آن پرداخته شد تصویب طرح اصلاح قانون پرداخت مهریه در مجلس بود.

یکی از باورهای حقوق غلط میان مردم در جامعه این است که مردم فکر می کنند هر چه قدر مهریه تعیین شود، داماد تنها 110 سکه از مهریه مذکور را باید پرداخت کند، اما قانون چیز دیگری می گوید.
در حال حاضر میزان مشخصی برای مهریه تعیین نشده، در حوزه های مختلف اعتبار سنجی داریم و افراد به مناسبت اعتبارو تمکین مالی خود تضمینی را می گیرند اما برای گرفتن مهریه تضمین و درصدی وجود ندارد .

اگرچه مهریه ها با رضایت تعریف می شود، اما بایستی برای آن یک سقف و حد متعارفی تعریف شود تا کسی از آن عبور نکند.در مورد اجرای مهریه، مجازات عدم پرداخت مهریه تا 110 سکه بهار آزادی زندان و مابقی آن منوط به تمول مرد می باشد؛ اما این قانون نیز کارگشا و اثر گذار نبود و قرار است وضعیت دریافت و پرداخت مهریه در سال 97 توسط مجلس ساماندهی شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
خط خبر