خط آزاد شنبه تا چهار شنبه از ساعت 17:00 به مدت 60 دقیقه

ساختار آموزشی سواد

ضعف ساختار آموزشی سال‌هاست گریبانگیر جوانان و خانواده‌هایشان شده است. جوانانی که تنها افتخار و استعدادشان، مدرک قاب گرفته روی دیوار خانه است، نه کاری دارند، نه حقوقی، نه سرمایه‌ای و نه برنامه‌ای برای آینده.

1397/07/02
|
08:55

ضعف ساختار آموزشی سال‌هاست گریبانگیر جوانان و خانواده‌های‌شان شده است. جوانانی که تنها افتخار و استعدادشان، مدرک قاب گرفته روی دیوار خانه است، نه کاری دارند، نه حقوقی، نه سرمایه‌ای و نه برنامه‌ای برای آینده. دانش‌آموختگانی که دیگر حاضر به انجام دادن هر کاری نیستند. جوانانی که تا چشم باز می‌کنند، می‌بینند چند سال پشت کنکور بوده‌اند، چند ترم مشروط شده‌اند، بدهی‌های دانشگاه را نداده‌اند و حالا شناسنامه‌های‌شان مرز سی سالگی را نشان می‌دهد. جوان سی‌ساله‌ای که هنوز پول تو جیبی‌اش را از پدرش می‌گیرد و سنش برای استخدام در نهادهای دولتی بالا رفته است و اکنون با مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد حاضر به انجام دادن هر کاری نیست. اینجاست که پی می‌بریم همه مدرک داریم ولی سوادی نداریم.

در همین خصوص برنامه‌ی «خط آزاد» با عنوان «سواد» از رادیو جوان پخش می‌شود. این برنامه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17 تا 18:30 پخش می‌شود که تهیه‌کنندگی آن را حامد مرادیان برعهده دارد و گوینده‌ی آن صدیقه مرادی است.

دسترسی سریع
خط آزاد